Wszystkie nowości w Watch OS 2, warto czekać

Wszystkie nowości w Watch OS 2, warto czekać


Obok zapowiedzi iOS 9 oraz OS X “El Capitan” mniejszym echem przeszły informacje odnośnie Apple Watch OS 2. Co by nie mówić o firmie i jej poczynaniach to trzeba im przyznać, że jak już zobaczą swoje błędy to szybko nadganiają do przodu. Nie inaczej jest w tym przypadku, Apple zaktualizowało swój zegarek o tyle funkcji, że nawet jest sens go kupić.

40-watch-time-travel-650-80 45-apple-watchos-2-release-650-80

Pierwszą, o którą warto zahaczyć jest nowa funkcja pełniona przez koronkę (to jest to pokrętełko z boku zegarka), przekręcając ją w jednym z dwóch kierunków dostajemy opcję „Fast Travel” – polega ona na tym, że będą nam się aktualizComplications_Apple Watch-650-80owały wydarzenia z kalendarza na ekranie, podejrzeć można do 72h. Deweloperzy dostaną również dostęp do akcelerometru, mikrofonu, głośnika czy kontroli wibracji. Apple zademonstrowało aplikację z golfem, w której zegarek mierzył zamach. Możemy się spodziewać, że twórcy aplikacji na pewno należycie wykorzystają stworzone możliwości.

Drugą ważną rzeczą jest odblokowanie Wi-Fi – tak jest, nie trzeba się z nim łączyć już przez iPhone’a. Oczywiście Android już to dostał aczkolwiek i tak się cieszymy. A tak przy okazji, doszły jeszcze większe możliwości dopasowywania tarczy do swoich upodobań.

Następną z nowości jest możliwość dostępu z poziomu zegarka do urządzeń HomeKit, odlotów, a także możliwość wyświetlania informacji od „third party”. Opcja „Nighstand” z kolei obróci ekran kiedy podłączysz urządzenie do ładowarki i położysz na szafce/biurku. Zmniejszy do tego jasność ekranu a jeśli przeszkadza Ci światło w nocy to wyłączy też je całkowicie, a zaświeci się ono dopiero jak dotkniesz zegarka. Jest tutNightstand_apple watch-650-80aj też przewidziana opcja budzika, podczas której tarcza służy za przycisk do drzemki, zaś koronką dezaktywuje się budzenie.

Ciekawą funkcją wydaje się umożliwienie szybkiej odpowiedzi na e-maile, nie wiadomo jednak dokładnie jak długie będą mogły być ani czy przewidziana jest możliwość edycji. Tekst wprowadzać będzie można za pośrednictwem głosu oraz klawiatury. Tutaj tez napoemail replies_apple watch-650-80mnę o ciekawszym szkicowaniu, udostępniono więcej kolorów a ekran też lepiej i dokładnie reagować ma na to co rysujemy.

Będzie możliwość tez sprawdzenia jak sprawdza się w akcji szafirowe szkło i skryty za nim OLED, gdyż nie będzie problemów z odtworzeniem filmu. Jeśli zaś wolisz ruch od oglądania to zadowolą Cię zwiększone możliwości interakcji z HealthKit, z którą zresztą możesz komunikować się przez Siri – ta może też kontrolować urządzenia HomeKit i dawać Ci wskazówki transportowe. Apple Watch OS 2 przyniesie też zaktualizowane Apple Maps. Nie ominie go również aplikacja Wallet Passbook, która pozwala korzystać z Apple Pay.

fitness_apple watch-650-80

Apple Watch_Watchkit-650-80