Vivo Xplay5 - smartfon o  świetnych parametrach

Vivo Xplay5 – smartfon o świetnych parametrach


Smartfony z Chin już dawno przestały być pośmiewiskiem na rynku technologicznym, a coraz częściej producenci z tego kraju pretendują do miana konkurencyjnych dla wielkich firm. Nie inaczej ma być z Vivo Xplay5, który będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w aż 6 GB pamięci operacyjnej RAM oraz jednym z niewielu z zakrzywionym po obydwu stronach ekranem.

vivo-xplay5-2

Oczywiście wszyscy jesteśmy świadomi, że producenci z Chin podpatrują pomysły na swoje urządzenia wśród zamożniejszej konkurencji. Patrząc na Vivo Xplay5 nie sposób oprzeć się wrażeniu, że telefon tak naprawdę złożony jest z trzech innych. No przecież jeśli już kopiować to od najlepszych prawda? Gdy pierwszy raz zobaczyłem ten telefon od razu w mojej głowie pojawiła się myśl, że producent połączył ze sobą przedni panel od Samsunga Galaxy S6 Edge, tylną obudowę od Iphone’a oraz dołożył czytnik linii papilarnych z Honora 7. No dobrze skoro już wiemy jak ten telefon ma wyglądać to co innego ma do zaoferowania?

vivo_xplay_5_ekranJak się okazuje sporo, ponieważ Vivo Xplay5 dostarcza nam tak naprawdę specyfikację techniczną godną prawdziwego „flagowca”. Do wspomnianych wcześniej 6 GB RAM, dołóżmy procesor Qualcomm Snapdragon 820, co z pewnością sprawi, że telefon osiągnie wysokie wyniki w AnTuTu. Oby wyniki te pokryły się również z dobrym i bezawaryjnym działaniem całego urządzenia. Do dyspozycji użytkownika oddane ma zostać 128 GB pamięci wewnętrznej, którą trzeba będzie uszczuplić o miejsce potrzebne dla systemu operacyjnego, którym ma być Android Marshmallow w wersji 5.1. Za dobrą jakość dźwięku w Vivo Xplay5 odpowiadać ma podsystem dźwiękowy HiFi 3.0 z dwoma przetwornikami cyfrowo-analogowymi ESS ES9028 Sabre Mobile oraz trzema wzmacniaczami operacyjnymi OPA1612. Tak prezentuje się specyfikacja droższej wersji tego urządzenia. Jeśli zaś chodzi o słabszy wariant, to prezentuje się on jedynie odrobinę gorzej, ponieważ w tym przypadku dostaniemy procesor Qualcomm Snapdragon 652, 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci flash oraz inny zestaw układów dźwiękowych – przetwornik Cirrus Logic CS4398 i wzmacniacze AD4525-7.

Vivo-Xplay-5

Obydwa urządzenia wyposażone mają zostać w ekrany Super AMOLED o przekątnej 5,43 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, czytnik linii papilarnych (umieszczony z tyłu), tylny aparat cyfrowy o rozdzielczości 16 megapikseli (przysłona F/2.0, Sony IMX298) z dwukolorową lampą diodową, przedni aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli (przysłona F/2.4), a także akumulator o pojemności 3600 mAh, z opcją szybkiego ładowania Quick Charge 2.0 lub 3.0.

vivo-xplay-5-up_670x670

Tańszy model trafił już do przedsprzedaży, można go zakupić już za 560 dolarów. Jeśli zaś chodzi o wersję bogatszą, to chętni do jej zakupu będą zmuszeni wydać 100 dolarów więcej. Vivo Xplay 5 ma być dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: złotej i różowej.