Użytkownicy Windows XP mają duże problemy z programem iTunes

Użytkownicy Windows XP mają duże problemy z programem iTunes


Duże grono użytkowników na różnego rodzajach portalach internetowym mówi, że ma problemy z zalogowaniem się do konta w usłudze Apple iTunes. Mało tego istnieją również komplikacje z dostępem do zakupionych już filmów oraz muzyki. Gdy osoby próbują korzystać z programu do odtworzenia muzyki oraz filmów dostają następujące komunikaty: „błąd 0x80090326″, „błąd -50″ oraz „nieznany błąd”. Jeden z tych błędów oznacza, że aplikacja ma problemy, że zestawieniem szyfrowanego połączenia.

Wyżej wymienione usterki dotyczą wyłącznie użytkowników korzystających z systemu Windows oraz wszystkich wersji programu iTunes z 12.1.12 włącznie. Fakt ten na pewno może wielu zdziwić, ponieważ Apple twierdziło, że wsparcie dla XP z Service Pack 3 zostało zachowane. Najprawdopodobniej przestarzały już system (który ma około 14 lat) ma problemy z nawiązaniem odpowiedniego połączenia.

itunes

Wczoraj firma Apple poinformowała, że wprowadziła zmiany do swojej aplikacji, które właśnie powodują takie problemy. Wszystko na to wskazuje, że te poprawki nie zostały przetestowane na starym systemie i dlatego użytkownicy mają takie komplikacje. Dział Apple przekazał informację, że do poprawnego działania aplikacji niezbędna jest aktualizacja szyfrowania AES. Tylko jest jeden problem, aktualizacja ta jest dostępna od Windows Server 2003 w górę. Windows XP nie dostał takiej aktualizacji i raczej już jej nie dostanie. Dlatego prosiłbym wszystkich użytkowników o przejście na nowy system operacyjny.