Snapdragon 830 obsłuży 8 GB pamięci RAM

Snapdragon 830 obsłuży 8 GB pamięci RAM


Qualcomm nie zwalnia tempa, amerykański producent układów scalonych, znany oczywiście z bardzo wydajnych procesorów Snapdragon przygotowuje obecnie nowy chip – chodzi o flagowy model Snapdragon 820. Ma on zostać wyposażony w cztery wydajne rdzenie Kryo oraz grafikę Adreno 530. Robi wrażenie prawda?


Jednak nie o tym dzisiaj będziemy pisać! Według nieoficjalnych doniesień firma już pracuje nad jego następcą, model będzie nosił nazwę Snapdragon 830, informacje o nowy procesorze pojawiły się w sieci już w październiku. Według redakcji MyDrivers, która poinformowała wtedy, że nowy układ scalony będzie bazował na rdzeniach Kryo oraz zostanie wykonany w technologii 10 nm. Według najnowszych wiadomości opublikowanych przez znanego chińskiego analityka Pan Jiutag, najnowszy procesor Snapdragon 830, który będzie prawdopodobnie rozwijany pod nazwą MSM8998 pozwoli obsłużyć pamięć RAM 8 GB, dla zobrazowania obecne nie ma urządzenia, które posiada więcej niż 4 GB RAM!

Kiedy zobaczymy najnowszy procesor? Jeszcze nie wiadomo! Na początku roku 2016 w sprzedaży powinny pojawić się urządzenia z aktualnym flagowym procesorem czyli Snapdragon 820.

 

Źródło: PcLAb

 • Damian Wyka

  Zabawne, ciągle spotyka się jeszcze smartfony z pojemnością 8GB (choć jest to już uważane za low-end ofc) a oni już kombinują jak wrzucić 8 GB odpowiednika RAM-u xD

  • Paweł Leśniak

   Haha dokładnie :) 8GB RAMU to konkretny wynik, jednak zobaczymy jak pojawi się procesor, będzie to prawdopodobnie po wakacjach :)

 • Piotrek

  Dobre, to moj telefon ma 4 GB pamięci wbudowanej haha :)