Samsung Galaxy TabPro S - konkurencja dla Surface 4

Samsung Galaxy TabPro S – konkurencja dla Surface 4


Samsung pragnąc utrzymać swoją wysoką pozycję wśród producentów technologicznych musi stale udoskonalać swoje produkty, dążąc do ich niemalże doskonałości. Nową propozycją ma być bezpośrednia konkurencja dla Microsoft Surface 4. W lutym do sprzedaży ma trafić nowy tablet Samsung Galaxy TabPro S, który ma działać pod kontrolą najnowszego systemu Windows.

samsung-galaxy-tabpro-s-mobilny-swiat-3

Informacja o tablecie nie jest może największą niespodzianką, ponieważ już od dłuższego czasu krążyły plotki, jakoby koreański producent pracował nad urządzeniem tego typu z systemem operacyjnym Windows 10. Czy Samsung Galaxy TabPro S będzie faktycznie stanowił jakąkolwiek konkurencję dla Surface 4? Specyfikacja może na to nie wskazywać, albowiem tablet ma zostać wyposażony w 12-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2160 x 1440, dwurdzeniowy niskonapięciowy procesor Intel Core M taktowany zegarem 2,2 GHz, który wspierany ma być przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Do dyspozycji użytkownika ma zostać oddane nośnik SSD o pojemności 128 lub 256 GB.  Produkt wyposażony został także w moduły łączności Wi-Fi 802.11ac, NFC, Bluetooth 4.1, USB typu C i opcjonalnie także LTE. Tablet udostępnia dwa aparaty fotograficzne, oba o rozdzielczości 5 Mpx. Galaxy TabPro S współpracuje z klawiaturą, która działa też jako podstawka dla tabletu. Całość ma zostać zamknięta w obudowie o wymiarach  290,3 x 198,8 x 6,3 mm, a ważyć 693 g (696 g w wersji LTE). Samsung Galaxy TabPro S ma być zasilany przez baterię o pojemności 5200 mAh. Tablet będzie można również sparować ze smartfonem z rodziny Galaxy, w celu uwierzytelnienia użytkownika, dzięki czemu w razie kradzieży nikt nie dostanie się do naszych danych. Dobrą wiadomością jest to, że klawiatura znajdować się będzie już w zestawie. Osobno istnieć będzie możliwość dokupienia rysika i stacji dokującej z dodatkowym zestawem złączy.

samsung-galaxy-tabpro-s-mobilny-swiat-2

Jak już wcześniej wspomniałem, Samsung Galaxy TabPro S ma pojawić się na rynku już w lutym z preinstalowanym systemem Windows 10 Home i Windows 10 Pro. Niestety nie została jeszcze podana oficjalna cena urządzenia, aczkolwiek urządzenie zostało dostrzeżone na Amazonie w cenie 999 euro za wersję z 128 GB dyskiem SSD. Jak sądzicie, godna konkurencja dla Microsoft Surface 4? Czy też może Samsung Galaxy TabPro S bardziej celuje w segment ultrabooków z taką specyfikacją?

samsung-galaxy-tabpro-s-mobilny-swiat-4

 Źródło: GSM ArenaSamsung