Samsung Galaxy S7 - większa bateria, czytnik microSD i standard IP67

Samsung Galaxy S7 – większa bateria, czytnik microSD i standard IP67


Oficjalna zapowiedź Galaxy S7 ma nastąpić 21 stycznia, jednak już teraz wiemy, że wraz z nim zadebiutuje także wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz model S7 Edge, a oba smartfony swoim użytkownikom zaoferują przede wszystkim mocną specyfikację techniczną. Wiele wskazuje jednak na to, że Koreańczycy nie postawią jednak tylko i wyłącznie na wydajne podzespoły, a nowe flagowce poprawią m.in. błędy zeszłorocznych modeli Galaxy S6 i S6 Edge.

Galaxy S7 ma zostać wyposażony w układ Exynos 8890 (w niektórych wersjach zastąpi go Snapdragon 820), 4 GB pamięci RAM, 32 lub 64 GB przestrzeni na dane użytkownika, 12-megapikselowy aparat fotograficzny Britecell z przysłoną f/1.7 oraz 5-megapikselowy sensor do zdjęć selfie. S7 Edge będzie korzystał z nieco wiekszego, 5,5-calowego ekranu QHD, podczas gdy zwykły S7 będzie wyposażony w ekran 5,1 cala o identycznej rozdzielczości. Smartfony maja nawiązywać stylistyką do  starszych Galaxy S6 i S6 Edge, ale według redakcji serwisu VentureBeat na tle swoich poprzedników będą one cechować się kilkoma wyczekiwanymi usprawnieniami. Nowe modele mają bowiem posiadać większe baterie (Galaxy S7 3000 mAh, S7 Edge 3600 mAh) i wbudowany czytnik kart microSD, a wykorzystane przy ich produkcji obudowy powinny być zgodne ze standardem IP67. Oznacza to, że telefony będą odporne na szkodliwe działanie pyłu i krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. Dodatkowo obiektyw aparatu ma nie wystawać poza obudowę telefonu, tak jak to miało miejsce w poprzedniej generacji. Samsung rzekomo zdecydował się również na zastosowanie w obu urządzeniach funkcji o nazwie „Always On Display”, która pozwoli na ciągłe pokazywanie na ekranie wybranych przez użytkownika informacji. Wyświetlacz podczas korzystania z tego trybu ma oczywiście pobierać tylko minimalną ilość energii, co jest jak najbardziej możliwe w przypadku wyświetlaczy SuperAMOLED.

Wszystko wskazuje więc na to że Samsung Galaxy S7 będzie swoistym Galaxy S6 2.0., rozwijajac najlepsze cechy poprzednika, jednocześnie eliminując jego wady. Niestety nie wiadomo ile kosztować ma nowy flagowiec Koreańczyków. Pojawiły się nieoficjalne doniesienia na ten temat, ale większość z nich stoi ze sobą w sprzeczności – pozostaje czekać na oficjalną informację.