Samsung Galaxy Note 6 - producent zastanawia się nad wersją edge

Samsung Galaxy Note 6 – producent zastanawia się nad wersją edge


Ostatnio zaczyna wyciekać coraz więcej informacji na temat nadchodzącego „flagowca wśród phabletów” czyli Samsunga Galaxy Note 6. Może to nawet świadczyć o tym, że premiera urządzenia nastąpi szybciej niż wszyscy myślimy (lipiec?). Póki co jednak skupimy się na przeciekach dotyczących samego urządzenia. Samsung bowiem (ponoć) zastanawia się czy na rynek wypuścić wersję tradycyjną czy też wersję z zakrzywionym na oba boki ekranem (edge). 

Jak doskonale pamiętamy, we wrześniu 2014 roku oprócz tradycyjnego Samsunga Galaxy Note 4, pojawiła się również jego zakrzywiona odmiana „edge”, która miała zmieniony jeden z boków urządzenia. Nie wiadomo jak bardzo popularna była ta właśnie wersja, tak czy siak producent z niej zrezygnował w Note 5, natomiast przeforsował ją w S6 edge. Teraz anonimowe źródło podaje, że koreański gigant zastanawia się, którą wersję wypuścić na rynek. Samsung pracuje zarówno nad tradycyjną odmianą jak również nad wersją edge i tylko jedna z nich ma ujrzeć światło dzienne. Gdyby wypuszczona została wersja „flat”, wówczas mielibyśmy do czynienia z następcą Note’a 5. Jeśli jednak producenta ostatecznie wybierze wersję „edge” to będziemy mieli do czynienia z następcą nie tylko Note’a 5 ale również ubiegłorocznego Samsunga Galaxy S6 edge+.  Osobiście chciałbym wersję „edge”, ponieważ połączenie zakrzywionego ekranu oraz dostępnego rysika byłoby czymś co spowodowałoby wymianę mojego Note’a 4 na właśnie Note’a 6. 

20150828_161859

Samsung Galaxy Note Edge

Przy okazji pojawiło się kilka informacji odnośnie domniemanej specyfikacji:

 • Samsung najprawdopodobniej umieści w smartfonie procesor Snapdragon 823 (następca 820) lub niezapowiedzianego jeszcze następcę Exynosa 8890 (zapewne wyjdą dwie wersje – jedna do Ameryki, druga do Europy-oby)
 • pamięć RAM ma się powiększyć do 6 GB LPDDR4
 • 32 GB pamięci wbudowanej (powinna być też wersja z 64 GB) + najprawdopodobniej ponownie ujrzymy slot microSD (choć tu nie mamy potwierdzenia)
 • aparat z rozdzielczością 12 MPix (z pewnością ten sam, który napędza S7/S7 edge tylko być może delikatnie usprawniony)
 • bateria o pojemności w przedziale od 3700 do 4000 mAh (różne wersje podają jeden z tych dwóch wyników, więc akumulator powinien mieć pojemność gdzieś w tym przedziale)
 • Note 6 powinien posiadać certyfikat wodoodporności IP68 
 • być może również pojawi się skaner tęczówki oka
 • zainstalowany Android w najnowszej wersji N 

Na razie informacje te nie są potwierdzone, ale im bliżej premiery tym więcej będzie się wyjaśniać. A wy jaką wersję byście woleli? Tradycyjną czy zakrzywioną?

Źródło: GSM Helpdesk, SamMobile, opr. własne

 • Paweł Janiak

  Wersja edge na pewno dałaby urządzeniu jeszcze większą funkcjonalność. Zaokrąglone ranty ekrany dają wrażenie większej głębi podczas oglądania multimediów, a dodatkowo pozwalają na korzystanie z widżetów takich jak np. linijka. Ambasador marki Samsung