Razer Orochi 2015 – test, recenzja i opinie.

Razer Orochi 2015 – test, recenzja i opinie.


Całkiem niedawno do naszej redakcji dotarła nowa mysz od firmy Razer. Większości z Was w głowie pewnie przeszła myśl –  kolejna mysz gamingowa przygotowana dla profesjonalnych graczy. Jak widać amerykański producent lubi zaskakiwać! Nowy model Razer Orochi 2015, który mieliśmy przyjemność testować przez dłuższy czas został przygotowany z myślą o mobilnych użytkownikach. Dlaczego tak uważamy? Mysz posiada bardzo małe wymiary, dodatkowo producent zadbał o to, abyśmy mogli łączyć myszkę z naszym komputerem zarówno kablem jak i przez bluetooth. Zastanawiacie się jak wypadła? Zapraszamy do recenzji!

1. Wstęp

Razer Logo 2016

Razer jest znanym amerykańskim producentem sprzętu gamingowego na całym świecie. Firma produkuje najwyższej jakości myszki, klawiatury, słuchawki oraz podkładki pod mysz, które cieszą się sporym uznaniem wśród graczy. Firma została założona w 1998 roku (jest 2 lata młodsza od SteelSeries), skupiła się głównie na produktach gamingowych, których używają najlepsi gracze na świecie. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Wam jeden z nowych produktów firmy, który niedawno trafił do naszej redakcji – mowa oczywiście o nowej myszy Razer Orochi 2015, która została przygotowana z myślą o mobilnych użytkownikach.

2. Parametry techniczne:

Nazwa Modelu: Razer Orochi 2015
Komunikacja: Przewodowy, Bezprzewodowy ( Bluetooth 4.0)
Długość Kabla: 1 metr
Czas reakcji: 1 ms (tryb przewodowy) i 8 ms (tryb bezprzewodowy)
Próbkowanie Próbkowanie 1000 Hz (kabel) lub 125 Hz (bezprzewodowo)
Czas pracy ok. 60 godzin* nieprzerwanej gry lub 7 miesięcy standardowego używania
Przyciski: 7 niezależnie programowanych przycisków
Podświetlanie: Chroma z 16,8 milionami kolorów do wyboru
Wymiary: 99 mm (długość) x 67 mm (szerokość) x 35 mm (wysokość)
Zasilanie Kabel lub  2 x AA
Waga: 110 g

3. Design

[twentytwenty]

Razer Orochi 2013 Mobilny Świat

Razer Orochi 2015 Mobilny Świat

[/twentytwenty]

Razer Orochi 2015 posiada bardzo zbliżony wygląd do swojej poprzedniej wersji z roku 2013, jednak trzeba przyznać, że nowy design dodaje „pazura” dla nowszej wersji, różnice zobaczycie w powyższym sliderze. W nowym modelu góra została wykonana z lekko odbijającego światło tworzywa sztucznego, które nie zostawia śladów po palcach.  Bok Orochi 2015 został wyłożony gumą dzięki czemu mysz leży naprawdę dobrze w dłoni i co najważniejsze nie ślizga się. Nawet podczas rozgrywek w Counter Strike: Global Offensive można poczuć dobrą przyczepność, podczas dwumiesięcznego testu i intensywnego użytkowania nie zauważyliśmy zużycia gumy, przez co możemy stwierdzić, że została wykonana z dobrego materiału. Górna rolka została wyłożona gumą z chropowatą powierzchnią zapobiegającą poślizgom, środek scrolla został wyposażony w technologię Razer Chroma, który pozwala nam ustawić mysz według upodobań kolorystycznych – do wyboru mamy aż 16,8 mln kolorów. Warto dodać, że cała konfiguracja odbywa się przez aplikacje  Razer Synapse, która umożliwia ustawianie kolorów zarówno statycznych jak i  oddychających. Konstrukcja myszy została przystosowana zarówno dla prawo jak i lewo ręcznych użytkowników. Minusem nowego produktu jest niestety brak przycisków zmiany DPI, który na pewno przydałby się niejednej osobie, która wcześniej korzystała z takiej funkcji.

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”Razer Orochi 2015″]

 

4. Zawartość opakowania

Razer Orochi 2015 - Zawartość opakowania.

Razer Orochi 2015 – Zawartość opakowania.

W opakowaniu, które trzeba przyznać zostało bardzo ładnie zaprojektowane, znajdziemy następujące przedmioty: Razer Orochi 2015, kabel USB o długości 1M, pokrowiec, dwie baterie AA oraz oczywiście dwie unikalne naklejki z logiem firmy Razer. Podsumowując, w pudełku nie mamy żadnych nowości, a wraz z myszą otrzymujemy standardowe wyposażenie. Warto zwrócić tutaj uwagę na futerał na myszkę, który został dobrze przemyślany – zapewnia on zarówno spakowania myszy jak i kabla USB.

5. Razer Orochi 2015 w codziennych zastosowaniach

Nowa mysz firmy Razer posiada bardzo niewielkie wymiary, które wynoszą zaledwie 99 mm x 67 mm x 35 mm, a jej waga to około 110 gramów. Patrząc na powyższy parametry możemy stwierdzić, że produkt został przygotowany głównie dla mobilnych użytkowników, jednak oczywiście nie możemy się z tym zgodzić. Razer Orochi 2015 rewelacyjnie sprawdza się na każdej płaszczyźnie,  testowaliśmy ją zarówno podczas pracy w programach graficznych, grach jak i codziennych zastosowaniach i śmiało możemy stwierdzić, że daje radę!  Mysz została wyposażona w sensor 4G   o czułości 8200DPI, który zapewnia rewelacyjną dokładność myszy, czułość myszy oczywiście możemy zmieniać w programie Razer Synapse. Warto dodać, że na rynku obecnie nie znajdziemy myszki o tak dokładnym sensorze, wśród mobilnych produktów. Kolejnym wielkim plusem są ślizgacze, które świetnie sprawują się na każdej powierzchni, mysz porusza się bez żadnych oporów dając użytkownikowi duży komfort przy dłuższym korzystaniu. Produkt został również wyposażony w 7 programowalnych klawiszy, którym możemy przypisywać dowolne kombinacje dzięki interfejsowi Synapse. Wielkim udogodnieniem są tutaj zapisywane ustawienia w chmurze, dzięki czemu ustawiamy konfigurację raz i cieszymy się z bez obaw o utratę naszego wymarzonego setup-u. Według producenta mysz posiada czas reakcji 1 ms w trybie przewodowym oraz 8 ms w trybie bezprzewodowym, pozwolimy sobie jednak złamać tą specyfikację, ponieważ testów odpowiednim oprogramowaniem możemy zobaczyć, że mysz w trybie bezprzewodowym uzyskuje czasy nawet 4ms. Na koniec trzeba wspomnieć coś o czasach pracy na akumulatorze. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii Bluetooth Low Energy akumulatory powinny wystarczyć na 7 miesięcy zwykłej pracy przy niższych ustawianiach DPI, wraz ze zwiększeniem czułości czas pracy będzie spadał do nawet 60h.

6.  Podsumowanie

Razer Orochi 2015 to mysz, która może wiele namieszać na rynku myszek mobilnych. Razer udowodnił, że każdy ich produkt jest przygotowany z najwyższą klasą. Połączenie wydajnego sensora z niewielkimi wymiarami dało naprawdę ciekawy efekt. Na rynku obecnie nie znajdziemy mobilnej myszy wyposażonej w tak czuły sensor. Jednak, żeby nie było tak kolorowo każda recenzja musi mieć jakieś minusy, tutaj koniecznie musimy zaznaczyć brak przycisku do zmiany rozdzielczości DPI, który jednak jest przydatny oraz oczywiście cenę, które jest dość wysoka jak na produkt mobilny.

Razer Orochi 2015 Zalety Wady
Razer Orochi 2015 Mobilny Świat
  • dobre wykonanie
  • super wygoda
  • świetny sensor
  • ładny design
  • niska waga
  • niewielkie wymiary
  • brak przycisku DPI
  • cena
  • wypinanie kabla

Serdecznie firmie Razer za dostarczenie sprzętu do testów.