Podwójna kamera Sony hitem?

Podwójna kamera Sony hitem?


Sony Dual lens

Kamera z podwójnym obiektywem

Sony prowadzi obecnie niezwykle udany biznes w sprzedaży układów optycznych do kamer w smartfonach. Obecnie z technologii firmy korzysta szerokie grono producentów, głównie z powodu doskonałych wyników sensorów w testach jakości i szybkości działania.

Sony pochwaliło się podczas podawania kwartalnych wyników o wprowadzeniu nowego układu kamery z podwójnym obiektywem, który ma być stosowany w produktach „największych graczy” na rynku. Na konferencji nie padły dokładne nazwy urządzeń, jednak niektóre media wymieniają iPhone 7 Plus jako jeden z kandydatów na nowy układ. Firma wstrzymuje się jednak z podaniem większej ilości informacji, podając rok 2017 jako przełomowy moment we wprowadzeniu na rynek nowej technologii.

iPhone 7s dual camera

Podwójna kamera w iPhone 7 Plus?

Jakie będą korzyści z wykorzystania kamery z podwójnym obiektywem? Na pierwszy rzut taki układ może zapewnić większy zoom optyczny, który ma niebagatelnie większe znaczenie w porównaniu do zoomu cyfrowego. Takie efekt mógłby powstać w momencie gdy obiektywy różniłyby się ogniskowymi. Dodając do tego większe możliwości w zbieraniu światła (lepszej jakości zdjęcia w nocy) oraz potencjalne wykorzystanie do uzyskania efektu 3D oraz dodatkowej głębi w zdjęciach, wykorzystanie podwójnych kamer mogłoby zrewolucjonizować sposób korzystania ze smartfona jako aparatu.

Źródło: Xperia Blog