[Plotka] Pierwsze układy graficzne Nvidia Pascal zostaną zaprezentowane w laptopach na targach Computex

[Plotka] Pierwsze układy graficzne Nvidia Pascal zostaną zaprezentowane w laptopach na targach Computex


Od dawna wiadomo, że w tym roku nastąpi premiera oczekiwanych kart graficznych Nvidii z nowej generacji Pascal. Nadal jednak nie wiemy, kiedy dokładnie nastąpi debiut tychże kart. Wprawdzie mówi się już o czerwcowej premierze, ale w dużej mierze uzależniona ona będzie on postępów w produkcji i rozsyłaniu egzemplarzy do sklepów. Jeśli nastąpią opóźnienia, to oczywiste jest, że premiera wówczas się opóźni.

Jeżeli wierzyć przeciekom ze szwedzkiego portalu Sweclockers, Nvidia początkowo będzie chciała wydać Pascale dla gamingowych notebooków – ich premiera odbyłaby się podczas tegorocznych targów Computex, na których mają być prezentowane laptopy dla graczy z nowymi kartami AMD (Polaris) i Nvidii (Pascal). Jeśli te informacje się potwierdzą, to już za niecałe 4 miesiące ujrzymy następców kart tj. GTX 970M oraz GTX 980M.

Jak jednak wspomnieliśmy, nadal są to niepotwierdzone informacje. Produkcja kart w nowej litografii nie zawsze odbywa się bez problemów. Tak czy siak liczymy, że Nvidia będzie w stanie zaprezentować w czerwcu nowe notebooki z Pascalami.

Źródło: Sweclockers, opr. własne