"Pancerny" tablet od Della

„Pancerny” tablet od Della


Amerykański koncern Dell znany jest od pewnego czasu z dobrych jakościowo tabletów. Ostatnie ruchy tej firmy wskazują na to, że chcą, aby nadal tak było. Najnowszą propozycją Amerykanów jest Dell Latitude 12, tablet, który podobno ma być bardzo, ale to bardzo wytrzymały.

Bo jak inaczej można nazwać sprzęt, który może wytrzymać upadek z ponad metrowej wysokości? Czy też może sprzęt, który będzie nadal dobrze działał, nawet po jego zalaniu? Właśnie nad taką koncepcją pracują w Dellu. Chcą stworzyć tablet, który będzie zdolny wytrzymać naprawdę ekstremalne warunki, ale nie kosztem wydajności. Dla zwykłych użytkowników też znajdzie się coś dobrego. W zamian za 1600 dolarów otrzymają oni bowiem, nie tylko wytrzymałego, ale i również bardzo wydajnego tableta. Za działanie urządzenia ma odpowiadać dwurdzeniowy Intel Core M-5Y71 o częstotliwości taktowania od 1.2 GHz z opcją Turbo do nawet 2.9 GHz, wspomagany 8 GB pamięci RAM, która może zostać rozszerzona do 16. Za część graficzną odpowiadać będzie zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 5300, a do dyspozycji użytkownika oddany zostanie dysk SSD o pojemności nawet 512 GB (oczywiście w najdroższej wersji, której cena nie została jeszcze podana). Dodatkowo tablet zostanie wyposażony w akumulator, dzięki któremu możliwe będzie działanie do nawet 12 godzin na jednym cyklu ładowania. Wszystko ma działać w oparciu o Windowsa 8.1, jednak nie na długo, pamiętając o planowanej premierze nowego systemu giganta z Redmond.

Osoby, które wydadzą nie małe pieniądze na ten sprzęt mogą z pewnością liczyć na bardzo wytrzymały 11,6″ tablet, o wcale nie takiej słabej konfiguracji. Cena minimalna na poziomie 1600$ za najsłabszy wariant, a 3000 dolarów za najmocniejszy może skutecznie odstraszać potencjalnych kupców, jednakże podzespoły, z których tablet jest wykonany na pewno nie należą do najtańszych, więc częściowo wiadomo gdzie te pieniądze zostały spożytkowane. Tablet pojawi się pod koniec lipca na rynku amerykańskim.

  • Alex

    Niezawodny w ekstremalnych warunkach. Ale cena rzeczywiście straszy.