Oppo R9 i R9 Plus także w TENAA

Oppo R9 i R9 Plus także w TENAA


Przed kilkoma godzinami informowaliśmy Was, jakoby dwa nowe smartfony od Samsunga pojawiły się w chińskim urzędzie certyfikacyjnym TENAA. Teraz doszły do nas informacje, że do tego grona dołączyły dwa nowe urządzenia: Oppo R9 oraz R9 Plus.  Do tej pory, jak to w większości przypadków, cechy tych telefonów musieliśmy poznawać lub wręcz wygrzebywać z wielu plotek na ich temat. Duża część z nich mówiła, jakoby Oppo R9 i R9 Plus miały być wyposażone w procesor od amerykańskiego producenta Qualcomm czyli Snapdragon 820. Co dostaniemy w zamian?

oppo r9

W przypadku Oppo R9 widocznego na zdjęciu powyżej, mówi się o zastosowaniu dziesięciordzeniowego procesora o taktowaniu 1.95 GHz, którym podobno ma być MediaTek Helio P10. Należy pamiętać, że jest to jak na razie plotka i na oficjalne informacje będzie trzeba czekać. Co wiemy na pewno? Oppo R9 ma być wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1080p. Do tego procesor, który zostanie zamontowany w urządzeniu, ma być wspomagany przez 4 GB RAM, natomiast do dyspozycji użytkownika oddane zostanie 32 GB wbudowanej pamięci z opcją jej rozszerzenia przy użyciu karty microSD. Fanów fotografii zadowoli z pewnością fakt, że Oppo R9 otrzyma od producenta dwa aparaty o rozdzielczości 16 Mpix. Jego wymiary to 151.8 x 74.3 x 6.5 mm, waży 145g. Za czas działania urządzenia odpowiadać ma akumulator o pojemności 2850 mAh.

oppo r9 plus

Jeśli zaś chodzi o Oppo R9 Plus (widoczny na zdjęciu powyżej), to telefon został wyposażony w aż 6-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1080p. Do tego mamy otrzymać dziesięciordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.8 GHz, 4 GB RAM, 64 GB wbudowanej pamięci, dual SIM oraz wsparcie dla sieci 4G LTE. Jego wymiary to 163 x 80.8 x 7.4 mm i waży 185g. Tak samo jak w przypadku mniejszej wersji, tak i tutaj otrzymamy dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczości 16 Mpix. Dziwnym zabiegiem jest zastosowanie dość starej już w tym momencie wersji systemu operacyjnego Android, a mianowicie Lollipop 5.0.

Sama specyfikacja przywodzi na myśl zdecydowanie średni segment rynku, z lekkim naciskiem na trochę bardziej wymagających klientów. Oppo R9 i R9 Plus mają być dostępne w sprzedaży od 17 Marca.

Źródło: gsmarena

Na zdjęciu tytułowym przedstawiony jest Oppo R7