OLED w iPadach?

OLED w iPadach?


Jak wynika z informacji do których dotarł ETnews, już w 2017 roku tablety Apple zostaną wyposażone w wyświetlacze OLED. Oczywiście amerykański gigant milczy, ale wydawałoby się to naturalnym krokiem

Jak wskazują informatorzy, do których dotarł koreański serwis, produkcją nowych matryc ma zająć się japońska firma JOLED. Ciekawe jest to, że firma ta jest spółką joint venture Sony i Panasonica. Dotychczas ekrany tego typu dostarczało dla Apple LG (współpraca przy Apple Watch) i po pierwszych wynikach sprzedaży i recenzjach użytkowników jest to rozwiązanie udane. ETnews podaje, że produkcja OLED`ów do iPadów ma ruszyć w przyszłym roku.

Co prawda, obecnie do produkcji tabletów z jabłkiem używane są ekrany LCD IPS, a firma z Cuppertino jest z nich zadowolona, aczkolwiek zastosowanie nowych wyświetlaczy jest uzasadnione. W ekranach OLED nie wymagane jest podświetlenie, przez co czerń nie jest szarością, a dodatkowo zużycie energii jest o wiele mniejsze. Dziwić natomiast może, że brak jest doniesień o zastosowaniu tej technologii w iPhone`ach, tym bardziej że na rynku nie ma wielu tabletów wyposażonych w ten typ wyświetlaczy.

Czas pokaże, czy doniesienia te okażą się prawdą, ale taki rozwój iPada byłby jak najbardziej uzasadniony.