Odświeżony Dell Venue 8 Pro dostępny w sprzedaży

Odświeżony Dell Venue 8 Pro dostępny w sprzedaży


Od czasu do czasu producenci decydują się na wydanie odnowionych wersji swoich mniej lub bardziej udanych urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku Della, którego całkiem dobry tablet Dell Venue 8 Pro doczekał się nowej specyfikacji oraz nowego systemu, jednocześnie bez zmiany nazwy urządzenia.

Nowa wersja Dell Venue 8 Pro wyposażona ma zostać w 8-calowy, oczywiście dotykowy, wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Za moc urządzenia ma odpowiadać procesor Intel Atom x5-Z5800 o częstotliwości 2,24 GHz, a także pamięć RAM typu DDR3L-RS o pojemności 4 GB. Zastosowanym w tablecie układem graficznym jest Intel HD Graphics. Do dyspozycji użytkownika ma zostać oddane 64 GB pamięci typu eMMC oraz slot na kartę microSD, dzięki któremu swobodnie rozszerzymy pamięć do nawet 256 GB. Za łączność w Dell Venue 8 Pro ma odpowiadać między innymi kontroler sieci bezprzewodowych 2×2 802.11a/b/g/n/ac z obsługą Miracasta, Bluetooth 4.0, moduł NFC oraz modem 4G LTE. Czas działania urządzenia ma zapewnić akumulator o pojemności 4830 mAh. Tablet ma oferować również aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 megapikseli. Firma Dell nie zapomniała również o łączu USB typu C, wejściu słuchawkowym czy też slocie na kartę micro SIM, dzięki czemu tablet będzie mógł służyć jako telefon.

dell venue 8 pro

Dell Venue 8 Pro ma być dostępny z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Home w najtańszej konfiguracji w cenie 399 dolarów. Za wersję z Windows 10 Pro przyjdzie nam już zapłacić 50 dolarów więcej. Produkt ten jest już dostępny na oficjalnej stronie producenta.