Odpowiedź HTC: przegrzewający się procesor w One M9

Odpowiedź HTC: przegrzewający się procesor w One M9


Portal Tweakers.net sprawdził kamerą termowizyjną kilka popularnych telefonów obciążonych za pomocą programu GFXBench. Testy pokazały, że HTC osiąga znacznie wyższe temperatury od konkurencji i z tego powodu producent postanowił oficjalnie zabrać głos w tej sprawie.

Jak pokazały wyniki pomiarów, model One M9 pod pełnym obciążeniem rozgrzał się do ponad 55 stopni Celsjusza, podczas gdy temperatura obudów konkurentów wynosiła jedynie około 40 stopni. Temperatura 55 stopni Celsjusza jest z pewnością szkodliwa dla użytkowników, ponieważ może dojść do poparzenia skóry. Ekstremalne obciążenia nie zdarzają się zbyt często, więc badacze sprawdzili zachowanie smartfona podczas grania i tutaj temperatura doszła do 42 stopni Celsjusza co okazało się być również wyższym wynikiem od konkurencji.

Wypowiedź Jeffa Gordona, rzecznika prasowego firmy:

 

,,urządzenie poddane testom działało pod kontrolą oprogramowania w wersji testowej, a telefon, który zostanie wprowadzony do sprzedaży nie będzie miał żadnych problemów z przegrzewaniem się”

 

Ciekawe jak firma zamierza obniżyć temperatury w smartfonie, aby uspokoić przyszłych użytkowników. Same słowa zapewniające niskie temperatury tutaj nie wystarczą.