Nowy ZenPad Asusa w sprzedaży

Nowy ZenPad Asusa w sprzedaży


Zaprezentowany na początku czerwca na targach w Tajpej Asus ZenPad S 8.0 został wprowadzony do sprzedaży jak na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Najtańszą konfigurację tego tableta można zakupić już za 199$, co pozwala na przewidywanie polskiej ceny, która najprawdopodobniej wyniesie około 750 złotych. Co otrzymamy za tą cenę? Tablet napędzany procesorem Intel Atom Z3560 oraz 2 GB RAM. Cena mocniejszej wersji sprzętu, wyposażonej w procesor Intel Atom Z3580 oraz 4 GB pamięci operacyjnej nie została jeszcze oficjalnie podana. W cenie tej dostajemy dodatkowo wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (QXGA), 32 GB wbudowanej pamięci, z możliwością rozbudowania za pomocą karty microSD, kamerę 2 Mpix służącą do wideorozmów oraz 5-cio megapiskelowy aparat fotograficzny. Nowy ZenPad S 8.0 będzie pracował na najnowszej wersji systemu Android Lollipop z charakterystyczną dla produktów Asusa nakładką ZenUI.

Niestety do tej pory nie wiadomo, kiedy tablet będzie dostępny w Polsce.

  • Alex

    Tablet może poważnie zagrozić konkurencji, w związku z tym, że otrzymujemy bardzo dobre parametry w przystępnej cenie :)