Nowości z konferencji #next@acer: część III (laptopy: Chromebook, Switch Alpha 12 oraz Aspire S 13)

Nowości z konferencji #next@acer: część III (laptopy: Chromebook, Switch Alpha 12 oraz Aspire S 13)


Acer Chromebook 14 wyposażony jest w procesor Intel Core szóstej generacji Skylake oraz baterię wystarczającą nawet na 12 godzin pracy. Jest to również pierwszy na świecie notebook ze szkłem Vibrant Corning Gorilla Glass. 

Acer_Chromebook_14_CB3-431_01 Acer_Chromebook_14_CB3-431_02

Acer Chromebook 14 for Work (taka jest pełna nazwa najnowszego urządzenia z tej serii) przeszedł wyśrubowane testy i spełnia surowe wymagania amerykańskiego standardu wojskowego MIL-STD 810G. Standard ten weryfikuje wytrzymałość, trwałość i jakość Chromebooka 14 for Work pod kątem parametrów: upadek z wysokości 122 cm, wysoka temperatura, niska temperatura, wilgotność, wibracje, deszcz, piasek i kurz.
Acer Chromebook 14 for Work charakteryzuje się zwiększoną trwałością. Klawiatura jest odporna na zachlapanie płynem w ilości do 330 ml. Jej unikalny system osuszania klawiatury i touchpada odprowadza ciecz przez dwa otwory na zewnątrz obudowy, by uniemożliwić jej przedostanie się do wewnętrznych komponentów urządzenia. Chromebook 14 for Work jest także odporny na nacisk do 60 kg.
Acer_Chromebook_14_CB3-431_04
Acer Chromebook 14 for Work to pierwsze urządzenie z systemem operacyjnym Chrome OS wyposażone w procesor Intel Core lub Celeron szóstej generacji, zapewniający do 57% większą wydajność w porównaniu z procesorami Intel piątej generacji. Czas pracy na baterii dla modeli z matrycami HD wynosi do 12 godzin, a dla modeli z matrycą Full HD do 10 godzin. W te obietnice akurat jak najbardziej jestem w stanie uwierzyć, bowiem kiedyś już miałem na testach Chromebooka od Acera i to był jeden z lepszych urządzeń jakie trafiło w moje ręce. Cechował się również bardzo długim czasem pracy na baterii, nawet dłuższym od Macbooka Air. 
Duży, 14-calowy ekran został zaprojektowany tak, by zmieścić się w obudowie o rozmiarach typowych dla ekranów 13-calowych – wąska ramka zmniejsza całkowite rozmiary urządzenia. Acer Chromebook 14 for Work w pełni wykorzystuje kompaktową konstrukcję: waży zaledwie 1,45 kg i mierzy 330,9 x 227 x 22,4 mm.
Matryca będzie dostępna w rozdzielczości Full HD (1920×1080) lub HD (1366×768), przy czym obie zapewniają szerokie kąty widzenia do 170 stopni. Chromebook 14 for Work redukuje zmęczenie wzroku dzięki matrycy o właściwościach antyodblaskowych oraz technologii ComfyView. Dzięki kamerze internetowej 720p oraz rejestracji dźwięku i obrazu w jakości HD, wideokonferencje prowadzone za pomocą Chromebook 14 for Work przebiegają bardzo sprawnie. Kamera internetowa wspiera High Dynamic Range (HDR) oraz szerokie pole widzenia, a podwójne głośniki stereo i zintegrowany mikrofon cyfrowy gwarantują dźwięk o wysokiej jakości.
Acer_Chromebook_14_CB3-431_05
System operacyjny Chrome OS jest aktualizowany automatycznie i chroni przed stale zmieniającymi się zagrożeniami sieciowymi, takimi jak wirusy i złośliwe oprogramowanie. Zarządzanie urządzeniami Chrome umożliwia zdalne zarządzanie aplikacjami i polityką we wszystkich Chromebookach w ramach sieci. Acer Chromebook 14 for Work wyposażony jest w zintegrowany moduł TPM (Trusted Platform Module) chroniący pliki, dokumenty i zdjęcia znajdujące się w chmurze, gdzie użytkownik otrzymuje 100 GB darmowej pamięci na dysku Google Drive. Dzięki temu mamy pewność, że aktualna wersja pliku jest zawsze dostępna, nawet w przypadku kradzieży lub zagubienia Chromebooka. Urządzenie może być używane przez wielu pracowników firmy czy organizacji dzięki unikalnym loginom kont. Klienci mogą też uzyskać dostęp do plików offline, a nawet otwierać i edytować dokumenty Microsoft® Office czy dokumenty Google.
Chromebook 14 for Work wyposażony jest w port USB 3.0 typu C, który umożliwia szybki transfer danych, plików audio i video z prędkością do 5 Gbps. Ponadto, port wpływa na wygodę użytkowników, ponieważ z jego pomocą można ładować Chromebook 14 for Work lub wykorzystać go do ładowania innych urządzeń zewnętrznych. Pliki wideo HD i audio znajdujące się na Chromebooku można udostępniać na zewnętrzny ekran dzięki portowi HDMI. Aby zwiększyć możliwości Chromebook 14 for Work, klienci mogą podłączyć go do stacji dokującej Acer USB Type-C Dock za pomocą jednego kabla i z łatwością przekształcić go w jeszcze bardziej wydajną stację roboczą. Ta wygodna i kompaktowa stacja umożliwia szybki transfer danych, w tym plików wideo i audio, oraz sprzyja porządkowi w miejscu pracy dzięki natychmiastowej łączności z wieloma ekranami i innymi urządzeniami równocześnie. Jest ona również wyposażona we wszystkie złącza niezbędne użytkownikom biznesowym, w tym DisplayPort, HDMI, dwa porty USB 3.1 typu C oraz trzy porty USB typu A, a także wejście audio dla mikrofonu i wyjście audio dla głośników. 
Acer_Chromebook_14_CB3-431_06
Pracownicy będą stale w kontakcie dzięki szybkiemu dwupasmowemu Wi-Fi 802.11ac z technologią 2×2 MIMO (połączenie takie pozwala na wykorzystanie wszystkich technik zwiększających wydajność warstwy radiowej oraz MAC, oferowanych przez standard 802.11n.). Chromebook łączy się z peryferiami również za pomocą Bluetooth 4.2. Acer Chromebook 14 for Work będzie dostępny w kilku konfiguracjach z pamięcią eMMC 32GB lub 16GB i dwukanałową pamięcią LPDDR3 8GB, 4GB lub 2GB.
Ceny i dostępność
Modele z linii Acer Chromebook 14 for Work (CP5-471) będą dostępne w maju w cenach od 1549 PLN. 
————————————————————————————————————————————————————–
Podczas konferencji prasowej next@acer, firma Acer zaprezentowała nowego notebooka 2w1 Switch Alpha 12 z systemem Windows 10. Ten smukły laptop i tablet w jednym jest równie elegancki, co wytrzymały. Nowy Switch Alpha 12 jest pierwszym na rynku notebookiem 2w1 wyposażonym w procesor Intel Core i7, Core i5 lub Core i3 szóstej generacji pozbawionym wentylatora.
Switch_Alpha_12_SA5-271_02
Acer Switch Alpha 12 doskonale nadaje się do miejsc, gdzie doceniania jest cicha praca, takich jak spotkania, wspólne biura, sale lekcyjne i biblioteki. Sprzęt został wyposażony w unikalny system chłodzenia – LiquidLoop, który utrzymuje stabilną temperaturę Switch Alpha 12 oraz zapewnia jednocześnie wydajną i cichą pracę. Switch Alpha 12 jako pierwsze na rynku urządzenie 2w1 wyposażone jest w procesor Intel Core 6-tej generacji i nie posiada wentylatora. Taka kombinacja zapewnia wysoką wydajność przez cały 8-godzinny dzień pracy na baterii. System chłodzenia LiquidLoop zwiększa też niezawodność. Switch Alpha 12 nie posiada wentylatora i nie wymaga chłodzenia powietrzem, dlatego problemy z obiegiem czy nagromadzenie kurzu nie wpływają na jego pracę.
Switch_Alpha_12_SA5-271_03
Wyposażony we wszechstronną, składaną podstawę i odłączaną klawiaturę Switch Alpha 12 może służyć jako notebook lub tablet. Dostępne są dwa warianty klawiatury: standardowa i podświetlana. Stabilna, składana i antypoślizgowa podstawa w kształcie litery U podtrzymuje wyświetlacz w pionie podczas obsługi dotykowej i pisania na ekranie. Płynna regulacja kąta nachylenia do 165 stopni sprawia, że Switch Alpha 12 można wygodnie używać na biurku, w samolocie czy na kolanach. Podstawa posiada trwałe zawiasy, które wytrzymają częstą regulację kąta nachylenia. Switch Alpha 12 zamknięty jest w nowoczesnej i eleganckiej anodowanej aluminiowej obudowie. Szczotkowana faktura dopełnia design, poprawiając komfort przy przenoszeniu urządzenia.
Switch_Alpha_12_SA5-271_04 Switch_Alpha_12_SA5-271_05
Pełnowymiarowa klawiatura Switch Alpha 12 jest cienka i lekka, a klawisze są wygodnie rozmieszczone. Jej grubość wynosi zaledwie 5,85 mm, a odległości między klawiszami wynoszą 1,4 mm. Duży touchpad pozwala na wygodną i intuicyjną nawigację, obsługuje gesty Windows 10 i posiada certyfikat Microsoft Precision Touchpad. Klawiaturę można z łatwością podłączyć za pomocą złącza magnetycznego, które pozwala na regulację kąta nachylenia zgodnie z preferencjami. Po zamknięciu klawiatury chroni ona ekran i zapewnia bezpieczny transport. Użytkownicy mogą obsługiwać urządzenie również za pomocą 10-punktowegu ekranu dotykowego lub pisać i rysować za pomocą opcjonalnego rysika Acer Active Pen.
Switch Alpha 12 posiada 12-calowy ekran dotykowy – rozmiar idealny dla wszystkich, którzy tworzą, edytują i korzystają z treści w podróży. Dzięki technologii IPS, rozdzielczości 2160 x 1440 oraz karcie grafiki Intel HD Graphics 520, klienci mogą cieszyć się nasyconymi kolorami i wyraźnymi detalami wyświetlanego obrazu. Urządzenie nadaje się do prowadzenia wideokonferencji czy utrwalania wspomnień, ponieważ kamera internetowa Switch Alpha 12 pozwala na rejestrację obrazu w jakości 1080p Full HD. Acer Switch Alpha 12 podobnie jak Aspire R, F oraz S wyposażony został w technologię TrueHarmony, dzięki któremu audio ma stać na wysokim poziomie.
Switch_Alpha_12_SA5-271_06
Choć doskonale sprawdzi się jako komputer osobisty 2-w-1 do użytku domowego i szkolnego, Switch Alpha 12 będzie również dostępny dla klientów komercyjnych firmy Acer. Połączenie wydajności, konstrukcji i funkcji pozwala klientom biznesowym i instytucjonalnym posługiwanie się tym urządzeniem we wszystkich aspektach pracy. Można je wykorzystać jako tradycyjny notebook z wyjściem wideo, jako urządzenie do wyświetlania prezentacji czy jako tablet z opcjonalnym rysikiem do utrwalania pomysłów i szkicowania. Ponadto, modele komercyjne wyposażone są w zintegrowany moduł TPM (Trusted Platform Module) zapewniający bezpieczeństwo we wszystkich środowiskach pracy. Urządzenie jest standardowo dostarczane z systemem Windows 10 Pro. 
Switch_Alpha_12_SA5-271_01
Acer oferuje opcjonalne stacje dokujące rozszerzające możliwości Switch Alpha 12. Użytkownicy mogą podłączyć urządzenie do stacji dokującej Acer USB Type-C Dock za pomocą jednego kabla i z łatwością przekształcić go w stację roboczą. Ta kompaktowa stacja umożliwia szybki transfer danych, w tym plików wideo i audio oraz sprzyja porządkowi w miejscu pracy dzięki natychmiastowej łączności z wieloma ekranami i innymi urządzeniami równocześnie. Jest ona również wyposażona we wszystkie złącza niezbędne użytkownikom biznesowym, w tym DisplayPort, HDMI, dwa porty USB 3.1 typu C oraz trzy porty USB typu A, a także wejście audio dla mikrofonu i wyjście audio dla głośników. Opcjonalna stacja dokująca Acer ProDock Wireless może obsługiwać wielu klientów dzięki bezprzewodowemu transferowi danych 802.11ad do 4,6 Gbps. Obsługuje również dostęp 802.11ac oraz 802.11ad i wyposażona jest w wiele portów, w tym DisplayPort, HDMI, VGA i USB.
Acer Switch Alpha 12 jest smukły i lekki, w trybie laptopa mierzy zaledwie 292,1 x 201,4 x 15,85 mm i waży 1,25 kg. Grubość samego tabletu to zaledwie 9,5 mm, a waga to 900 g.
Switch Alpha 12 zapewnia dużo przestrzeni do zapisu danych dzięki dyskom SSD 128 GB, 256 GB lub 512 GB SSD, wejście MicroSDXC pozwala uzyskać dostęp do dodatkowych plików. Urządzenie będzie oferowane z pamięcią LPDDR3 4 GB lub 8 GB. Wyposażone jest w dwukierunkowy port USB 3.1 typu C do transferu danych z prędkością do 5 Gbps umożliwiających równoczesne ich zasilanie. Switch Alpha 12 łączy się z peryferiami również za pomocą Bluetooth 4.0.
Ceny i dostępność
Acer Switch Alpha 12 będzie dostępny regionie EMEA w czerwcu w cenie od 3099 PLN.
Cena opcjonalnej stacji dokującej z USB typu C wynosi: 899 PLN, a cena opcjonalnej bezprzewodowej stacji dokującej Acer ProDock Wireless wynosi 1299 PLN. Opcjonalny rysik Active będize dostępny w cenie 249 PLN.
—————————————————————————————————————————————–
Acer Aspire S 13 to smukły netbook o przyzwoitej mocy obliczeniowej przeznaczony jest dla użytkowników ceniących sobie najbardziej wyrafinowane wzornictwo. 
Obsługiwany przez system Windows 10 z opcjonalnym, 10-punktowym ekranem dotykowym, Aspire S 13 napędzany jest przez procesory Intel Core 6-tej generacji i posiada pamięć systemową LPDDR3 o pojemności do 8 GB. 3-ogniowa bateria Li-ion 54 Wh (ok. 14600 mAh) pozwolić powinna na bezproblemową pracę do maksymalnie 13 godzin (czekam, aby samemu się o tym przekonać). 
Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_Black_02 Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_White_03
Łączność przewodowa w postaci dwukierunkowego portu USB 3.1 typu C pozwala na szybkie przesyłanie danych (do 5 Gbps), a port USB 3.0 umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych, nawet gdy Aspire S 13 jest wyłączony. Laptop pozwala na wykorzystanie maksymalnej wydajności łącza bezprzewodowego 802.11 ac dzięki technologii MU-MIMO (Multi-User MIMO) 2×2 trzykrotnie szybszej w porównaniu z pojedynczym MIMO 802.11 ac. Precyzyjny touchpad umożliwia dokładną nawigację i obsługuje gesty Windows 10 Precision Touchpad.
Aspire S 13 oferuje najlepsze możliwości do pracy i zabawy. Dotykowy ekran z matrycą IPS o rozdzielczości Full HD cechuje szeroki kąt widzenia oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Acer BlueLightShield pozwala na redukcję ilości niebieskiego światła emitowanego przez moduł LED podświetlenia. Przy niskim natężeniu światła, dwustopniowe podświetlenie klawiatury dopasowuje się do warunków: pierwszy poziom włącza delikatne podświetlenie klawiatury, drugi poziom daje pełne podświetlenie.
Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_Black_04 Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_Black_05 Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_Black_06 Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_Black_07 Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_Black_08 Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_White_02 Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_White_04 Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_White_05 Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_White_06
Galeria zdjęć Acera Aspire S 13
Acer TrueHarmony oraz Dolby Audio powinny zapewnić dostatecznie dobrą jakość emitowanego dźwięku (choć trudno tutaj cokolwiek powiedzieć bez konkretnych testów). Nowy interfejs użytkownika pozwala na dostosowanie emitowanego dźwięku do indywidualnych preferencji, dzięki profilom oraz inteligentnym funkcjom audio. Certyfikat Skype dla Biznesu gwarantuje wysoką jakość dźwięku podczas tele- i wideokonferencji.
Aspire_S_13_S5-371_S5-371T_White_01
Aspire S 13 to lekki laptop o wymiarach 327 x 228 x 14,58 mm i wadze 1,42 kg. Obudowy dostępne są w kolorach: Obsidian Black i Pearl White (kolory te pokazałem przy okazji modelu Aspire R15). Touchpad i obudowa posiadają eleganckie, fazowane krawędzi, a wzór wykonany w technologii nanodruku i wysokiej klasy wykończenie zdobią górną pokrywę. Lśniący zawias i matowa obudowa dają kontrastujący efekt wizualny.
Ceny i dostępność
Acer Aspire S 13 będzie dostępny w Europie w maju w cenie od 2999 PLN.
Źródło: Acer, opr. własne
 • Wojciech

  Bawi mnie określenie system operacyjny w stosunku do Chrome OS – przerośniętej przeglądarki 😀

  • http://www.mobilnyswiat.com.pl/ Damian „MasterThief” Marusiak

   A pracowałeś kiedyś na takim sprzęcie? :) Może i tak wygląda ale przynajmniej korzystanie z niej jest lekkie i bezproblemowe.

   • Wojciech

    Czyli potwierdzasz, to co mówiłem. Nie dzięki, nie bawi mnie przeglądanie internetu komfortowo w urządzeniu które nawet dysku nie ma…