Nowości z konferencji #next@acer: część II (laptopy Aspire R15, F, E oraz ES)

Nowości z konferencji #next@acer: część II (laptopy Aspire R15, F, E oraz ES)


W drugiej części relacji skupię się na laptopach należących do multimedialnej klasy. Omówię tutaj notebooki z serii Aspire R15, F oraz E. Dla przypomnienia tylko – serie R oraz E są już od jakiegoś czasu na rynku, teraz Acer zapowiedział ich nowe, odświeżone wersje. Inaczej jest z serią F – ta bowiem jest serią premierową, po raz pierwszy pokazaną właśnie na konferencji w Nowym Jorku.

Acer Aspire R15

Acer Aspire R 15 został w tym roku wyróżniony nagrodą Red Dot Award: Product Design 2016 za ciekawe połączenie designu oraz użyteczności. Górna powierzchnia metalowej obudowy posiada szczotkowane wykończenie, natomiast dolna część wykonana jest w 40% z włókna szklanego i cząsteczek srebra, które poprawiają sztywność przy zachowaniu smukłości urządzenia. Diamentowo cięta krawędź umożliwia modelowi Aspire R15 obrót o 360 stopni oraz rozłożenie całkowicie na płasko pod kątem 180 stopni, a dzięki opatentowanemu przez Acer miękko zamykającemu się zawiasowi, przełączanie między trybami pracy notebook, tablet, prezentacja i namiot przebiega wyjątkowo sprawnie. W teorii brzmi to wszystko naprawdę pięknie, liczę na to, że jak już dostaniemy go do testów, będziemy mogli potwierdzić teorię w praktyce 😉

Aspire_R_15_R5-571T_03

Aspire R 15 wyposażony jest w procesory Intel Core 6-tej generacji, do 12 GB pamięci DDR4, karty graficzne  Nvidia GeForce (najwydajniejszy model w tym laptopie to GF940MX) oraz port USB 3.1 typu C. Technologia Acer ExoAmp Antenna usprawnia łączność – zoptymalizowana pozycja anteny pozwala unikać szumów oraz zapewnia szybką i stabilną łączność bezprzewodową bez zakłóceń, mimo metalowej obudowy. Użytkownicy skorzystają również z systemu łączności bezprzewodowej 2×2 MU-MIMO oraz wydłużonego czasu pracy baterii do 9 godzin.

Aspire_R_15_R5-571T_06

Aspire R 15 posiada matrycę IPS w nowej technologii Acer Color Intelligence. Za dobrą jakość dźwięku odpowiadają systemu Acer TrueHarmony i Dolby Audio zapewniając dźwięk przestrzenny, a urządzenie automatycznie odwróci kanał audio w zależności od położenia i trybu pracy notebooka.

Aspire_R_15_R5-571T_05

Acer Aspire F15 oraz Aspire E

Wraz z nową serią Aspire F, Acer wprowadził do podstawowej linii notebooków metalowe obudowy. Dostępne w pięciu kolorach (Sparkly Silver, Obsidian Black, Indigo Blue, Wine Red oraz Marble White), notebooki serii Aspire F stanowią doskonałe połączenie stylu i wydajności potrzebnej w codziennej pracy.
Aspire_F_15_F5-573_F5-552_Obsidian_Black_01
Acer F15 (kolor: Obsidian Black)
Aspire_F_15_F5-573_F5-552_Marble_White_01
Acer F15 (kolor: Marble White)
Aspire_F_15_F5-573_F5-552_Indigo_Blue_01
Acer F15 (kolor: Indigo Blue)
Odświeżony w 2016 roku Acer Aspire serii E dostępny jest w siedmiu wariantach kolorystycznych: Marble White, Steel Grey, Twilight Purple, Red Copper, Obsidian Black, Rococo Red oraz Indigo Blue, a każdy model posiada aluminiową obudowę o poziomej szczotkowanej fakturze.
Aspire_E_15_E5-575_E5-553_E5-523_Marble_White_01
Acer E15
Wyposażone w procesory Intel Core szóstej generacji, karty graficzne NVIDIA GeForce GTX950M z GDDR5 oraz RAM DDR4, serie Aspire F i Aspire E zapewniają moc obliczeniową wystarczającą do codziennego użytku oraz do mniej wymagających gier. Łączność przewodowa obejmuje port USB 3.1 typu C oraz inne podstawowe złącza, natomiast technologia MU-MIMO 802.11ac zapewnia szybką łączność bezprzewodową.
Aspire_E_15_E5-575_E5-553_E5-523_Indigo_Blue_02
Acer E15
Zarówno seria Aspire F, jak i seria Aspire E, wyposażone są w technologię Acer ExaColor, która dostosowuje każdą wyświetlaną ramkę by zapewnić odpowiednią kolorystykę i ostrość szczegółów, natomiast technologia Acer BluelightShield umożliwia użytkownikom redukcję emisji niebieskiego światła w przypadku długich okresów użytkowania. Acer TrueHarmony powinna zapewnić czysty dźwięk, a certyfikat Skype dla Biznesu gwarantować dobrą komunikację głosową.
Acer Aspire ES 15
Jeszcze jedno zdanie o „starym-nowym” laptopie Acer Aspire ES 15. Został on odświeżony za pomocą najnowszych procesorów Intel Core Skylake i będzie dostępny w trzech stylowych kolorach: Midnight Black, Rosewood Red oraz Cotton White. Zaokrąglone rogi obudowy, błyszczące wykończenia i nowoczesny wypukły wzór na pokrywie i podpórce na dłonie z pewnością dodadzą całości pewnej charakterystyczności.
Ceny i dostępność wszystkich urządzeń z serii Aspire (R, F, E, ES):
Acer Aspire R 15 będzie dostępny w Europie w maju w cenie od 3499 PLN.
Seria Acer Aspire F będzie dostępna w Europie w maju w cenie od 2199 PLN.
Seria Acer Aspire E będzie dostępna w Europie w maju w cenie od 2199 PLN.
Acer Aspire ES 15 będzie dostępny w Europie w maju w cenie od 2199 PLN.
Źródło: Acer, opr. własne