Nowe informacje o planach AMD.

Nowe informacje o planach AMD.


Tak, tak AMD od dawna nie wprowadza niczego wartego uwagi (albo przynajmniej rewolucyjnego) na rynek CPU, ale w sieci krążą pogłoski nowej serii procesorów o nazwie kodowej „Zen” która miałaby posiadać 16 rdzeni – 32 wątki i jej celem byłby rynek procesorów serwerowych.

amd_zen_apu_16_1

Nie to jest jednak najważniejsze, kilka godzin temu w sieci pojawiła się ciekawa informacja, a dokładniej screen.

amd_zen_block_diagram

Wynika z niego że AMD w następnej serii procesorów odpuści sobie z tkz „modułowej” budowy rdzeni i zbuduje je porównywalnie do tych z starszych Phenomów. Może być to rewolucja albo przynajmniej próba rywalizacji z Intelem. Same rdzenie Zen będą posiadały sześć jednostek wykonawczych oraz dwie 256-bitowe jednostki FPU. Procesory będą posiadały zintegrowane dwukanałowe kontrolery pamięci DDR4. Premiera jest przypuszczana na koniec 2016.

 Źródło : techpowerup.com

  • AMD-FAN

    AMD kiedyś robiło naprawdę dobre procesory. Powinni do tego wrócić.

    • Fazi

      Robiło to dobre stwierdzenie. Ja w swoim staruszku nadal używam 1 rdzeniowego Athlona i daje radę. Po prostu AMD miało dobre pomysły ale słabe wykonanie, nie mówiąc już o nieuczciwej konkurencji ale sądząc po nowych informacjach o architekturze „Zen” można sądzić że wreszcie pojawi się konkurencja dla Intela.