Nowe dyski SSD od OCZ

Nowe dyski SSD od OCZ


Przejęta w 2014 roku przez Toshibę firma OCZ Storage Solutions na początku roku zaprezentowała nowe nośniki SSD – Vector 180. W chwili trafienia na półkę zastąpią one model Vector 150.

o1

Nowe nośniki nie różnią się znacznie od swoich poprzedników. Nie zmieniony został kontroler pamięci OCZ Barefoot 3 M00. Same pamięci zostały jednak wymienione na A19 nm MLC NAND. Są to pamięci Toshiby wykonane w 19 nm procesie technologicznym. Nowością jest funkcja Power Failure Management Plus. Monitoruje ona zasilanie nośnika i w momencie wykrycia nieprawidłowości wykonuje kopię zapasową zgromadzonych na nim danych.

o4

Dyski dostępne będą w wielu pojemnościach: 120 GB, 240 GB, 480 GB oraz 960 GB. Parametry pracy wg. producenta powinny wynosić w zależności od modelu około 530 MB/s zapisu i 550 MB/s odczytu. Gwarancja producenta obejmuje 50 GB zapisanych danych dziennie przez 5 lat. Wraz z nowymi nośnikami wypuszczone zostało nowe oprogramowanie SSD Guru które zastąpi SSD Toolbox. Możliwości nowego oprogramowania względem poprzednika prezentuje poniższa tabela.

o2