Nowe Chromebooki od Lenovo i Acera [#IFA2015]

Nowe Chromebooki od Lenovo i Acera [#IFA2015]


Jako że Chromebooki to bardzo fajne i przyjazne urządzenia, mobilne i nadające się do pracy (do tego tanie), rzesza zwolenników podtrzymuje ten rynek i sprawia że producenci anonsują nowe urządzenia z Chrome OS na pokładzie.

Na trwających targach zostały przedstawione dwa takie urządzenia: Lenovo Chromebook 100S oraz Acer Chromebook R 11 z zawiasami odchylającymi matrycę o 360 stopni. Specyfikację mają podobną (jak na tego typu netbooki przystało) – Celeron z serii N, do 4 GB RAMu oraz pamięć wewnętrzną 16 bądź 32 GB.

ideapad-100s-chromebook_04

Pierwszy jest ciekawy ze względu na cenę – 180 dolarów, drugi ze względu na właśnie obracany ekran. Matryca jest dotykowa i obsługuje do 10 punktów dotyku. Obsługuje Wi-Fi w standardzie ac, posiada aluminiową pokrywę i port USB 3.0. W wersji z 4 GB RAMu i 32 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować 299 dolarów.

chromebook-r11_black_08

chromebook-r11_black_14

To są dobre wieści dla tych, którzy poszukują sprzętu tylko i wyłącznie do aplikacji webowych bądź Androidowych portów i nie boją się systemu operacyjnego innego niż Windows.