Nowa Lumia w drodze

Nowa Lumia w drodze


Minął mniej więcej rok od premiery ostatniego flagowego smartfonu ze stajni Windowsa – Noki Lumii 930. Można się było spodziewać już czegoś nowszego, także bez owijania w bawełnę : powiedzcie „cześć” Microsoft Lumii 940XL

Było trochę plotek na ten temat ale mamy już informacje o najbardziej prawdopodobnej specyfikacji urządzenia dzięki serwisowi NokiaPowerUser. Chociaż strona nie jest do końca pewna czy nazwa do czasu premiery nie zostanie zmieniona, to co do specyfikacji jest już bardziej przekonana.

Lumia 940XL w środku ma mieć dość ostatnio popularnego Snapdragona 810, jeszcze  bardziej popularne wśród flagowych telefonów 3GB RAM’u, 32 GB powierzchni na dane, kamerę 20MP z tyłu i 5MP przednią, a patrzeć będziemy na wyświetlacz 5.7” QHD.

Konkurować z taką specyfikacją może z Samsungiem Galaxy S6, HTC One M9 i Sony Xperią Z3+, zakładamy, że cena też będzie konkurencyjna.

Telefon do tego ma posiadać skaner IRIS (jeśli się mylę to chodzi o ten do oka) oraz wejście USB-C. Do tego ogłoszono, że działać to będzie wszystko na Windowsie 10, a skoro ogłoszono jego premierę na 29 lipca to urządzenie pewnie wyjdzie jakoś koło tej daty.

 

  • yo!

    premiera windowsa 29 czerwca? A może jednak angielskie nazwy miesiecy june i july mają różne znaczenie?

    • http://www.mobilnyswiat.com.pl/ MasterThief

      Poprawione, dzięki. :)