Nokia C1 - garść nowych informacji

Nokia C1 – garść nowych informacji


Nokia. Upadła legenda rynku telefonów komórkowych, dla niektórych już wręcz niemal relikt przeszłości. A jednak jest jeszcze szansa na to, że firma pozytywnie nas zaskoczy. Nie wszyscy bowiem pamiętają o tym, że od momentu, w którym Nokia będzie mogła wypuścić pierwszy smartfon ze swym logo dzieli nas jeszcze kilka miesięcy. Teoretycznie to jeszcze sporo czasu, ale wystarczająco by pojawiły się już pierwsze przecieki na temat Nokii C1.

nokia-c1-1-large

Przede wszystkim, w Internecie już od kilku dni krążą rendery przedstawiające kolejną koncepcję Nokii C. Na zdjęciu widzimy telefon o dość stylizacji. Wygląd to jednak kwestia gustu, najciekawsze informacje znajdziemy bowiem na ekranie telefonu. Na pierwszym planie mamy Androida z firmową nakładką Nokii – Z Launcher, w tle jednak widać identyczny telefon z interfejsem Windows 10 Mobile na ekranie. Można więc wnioskować, że albo będziemy mieli do czynienia ze smartfonem typu dual-boot, albo przynajmniej z dwiema wersjami tego samego modelu telefonu. Niewykluczone jednak, że może to być to jedynie fanowska wizja artystyczna – serwis NokiaPowerUser, publikujący prezentowany render, nie ręczy za jego autentyczność. równie dobrze więc wygląd samego urządzenia, jak i rozważania nad kontrolującym go systemem operacyjnym sa kompletnie nietrafione. Pewne pozostaje jedynie, że produkcją smartfonu na zlecenie Nokii zajmie się chiński Foxconn. A to daje nadzieję na liczne przecieki.

Dziś natomiast możemy znaleźć informacje na temat rzekomej specyfikacji Nokii C1, natomiast ponownie – są to informacje nieoficjalne. Nokia C1 ma według nich występować w dwóch wariantach, różniących się rozmiarami ekranu i aparatami fotograficznymi. Jedna z wersji ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5 cali oraz 8-megapikselowy aparat, zaś druga wyposażona zostanie w ekran 5,5 cala i aparat 13 Mpx. Telefony mają się także różnić pamięciami – źródło wspomina o zestawieniu 2 GB RAM+32 GB flash oraz 3 GB RAM + 64 GB flash. Ciężko na chwilę obecną o powiązanie tej informacji z wspomnianą powyżej, mówiącą o możliwości pracy tego modelu w dwóch systemach – Windows i Androidzie. Nasuwa się myśl o tym, że jedna z wersji mogłaby na stale zostać przypisana do danego systemu – ponownie jednak są to niepotwierdzone domysły. Nokia C1 ma natomiast, bez względu na wersję,  mieć 5-megapikselową przednią kamerkę oraz wyświetlacz FullHD. Wiadomo ponadto, że poszczególne warianty telefonu mogą nie występować na wszystkich rynkach – bardzo możliwe, że któraś z wersji będzie oferowana na wyłączność w wybranym kraju, albo nawet tylko u jednego operatora. Na razie więc przecieki na temat Nokii C1 pozostawiają jeszcze więcej niewiadomych niż zanim je poznaliśmy.