Nie będzie nowych smartfonów z rodziny Xperia Z

Nie będzie nowych smartfonów z rodziny Xperia Z


Jeszcze do niedawna każdy flagowiec od Sony odznaczał się literą „Z” w swojej nazwie. Każdy z nas zapewne myślał, że ta targach MWC 2016 w Barcelonie zaprezentowany zostanie nowy smartfon, najprawdopodobniej Xperia Z6. Niestety, Sony zweryfikowało boleśnie nasze marzenia i gdybania, pokazując „jedynie” trzy nowe urządzenia z rodziny X, o których szerzej piszemy tutaj. Jak teraz się okazuje, smartfony te będą od teraz nowymi flagowcami od Sony.

Jest to oficjalna informacja przekazana przez Juna Makino, marketingowca pracującego w japońskiej korporacji. I chociaż nie mógł otwarcie skomentować poczynań firmy, ani przekazać dlaczego Sony podjęło taką, a nie inną decyzję, wiemy już na pewno, że nie doczekamy się nowej Xperii Z. Może to być spowodowane przede wszystkim słabnącą pozycją japońskiego koncernu na rynku technologicznym oraz braku jakichkolwiek chęci z ich strony na walkę z flagowymi urządzeniami od Samsunga, LG czy też Xiaomi. Najwyraźniej firma woli ugruntować na nowo swoją pozycję w niższych segmentach rynkowych. Tak więc od teraz najlepszym smartfonem od Sony będzie Xperia X Performance, a dalej będą Xperia X oraz Xperia XA. Pierwszy z nich to tak naprawdę nic innego, jak odchudzona wersja obecnego flagowca czyli Z5, natomiast zwykła X ma być następcą popularnego M4 Aqua. Szkoda, że w nowych smartfonach najprawdopodobniej ma zabraknąć wodoodporności. Miejmy nadzieję, że dzięki temu zwrócono uwagę na ważniejsze parametry techniczne.

sony_xperia_x_mwc_11

Co myślicie o nowej polityce rynkowej Sony? Uda im się zawojować niższe segmenty, czy też może jest to typowa „zasłona dymna”, mająca zmylić konkurencję i przygotować nas na prawdziwą bombę? Możliwe, że jeszcze ujrzymy smartfon z nazwą Xperia Z.