Najwydajniejsze smartfony w Q1 2015 wg. AnTuTu

Najwydajniejsze smartfony w Q1 2015 wg. AnTuTu


Twórcy popularnego benchmarka AnTuTu po raz kolejny zrobili zestawienie najwydajniejszych smartfonów. Ranking został przygotowany na podstawie średniej wyciągniętej ze wszystkich wyników uzyskanych przez użytkowników na całym świecie. Co ważne, pod uwagę zostały wzięte wyniki z ostatnich trzech miesięcy (styczeń-marzec), co znaczy, że ranking obejmuje nowe i najwydajniejsze smartfony. Zestawienie wygrał bezapelacyjnie Samsung Galaxy S6.

Antutusmartfony

Źródło: AnTuTu

Najnowszy flagowiec Koreańczyków został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Exynos 7420 Octa i 3 GB pamięci operacyjnej, co pozwoliło zdobyć mu dość znaczną przewagę nad konkurentami. Co ciekawe na drugim miejscu znalazł się Galaxy S6 Edge, który pomimo tego, że posiada dokładnie te same podzespoły to jego wynik jest troszkę niższy. Czym to jest spowodowane? Zapewne troszkę większym ekranem (w końcu znajduje się również po bokach). Na 3 miejscu znalazł się HTC One M9. Biorąc pod uwagę niedawne doniesienia o problemach z przegrzewaniem się Snapdragona 810 widać, że inżynierowie się postarali i aktualizacja oprogramowania zrobiła „porządek” z temperaturami. Na kolejnym miejscu znalazł się ponownie Samsung – tym razem z modelem Galaxy S5 (Europejski). Biorąc pod uwagę premierę nowego flagowca, starszy S5 może być bardzo ciekawą alternatywą. Jego cena znacznie spadnie, choć nadal to jeden z najwydajniejszych modeli na rynku. Na kolejnych pozycjach znalazły się m.in. Meizu MX4, Nexus 6, Samsung Galaxy Note 4, Motorola Droid Turbo, LG Flex 2 oraz OnePlus One.

Oprócz porównania wydajności poszczególnych telefonów i ich procesorów twórcy Antutu przyjrzeli się także wynikom układów graficznych. Stworzony ranking pokazuje, że wydajność graficzna idzie w parze ze wzrostem szybkości w innych zastosowaniach. Na pierwszym miejscu znalazł się ponownie układ Exynos Octa 7420, który korzysta z grafiki ARM Mali T760MP8 (8 x 772 MHz). Następne pozycje zajmują procesory Qualcomma z Adreno 430, Adreno 420 i Adreno 330. Ostatnie miejsce w zestawieniu GPU zajmuje Mediatek MT6595 z PowerVR GC6200 (2 x 600 MHz).

Antutuprocesory

Źródło: AnTuTu

Źródło: AnTuTu, opr. własne