Nadchodzi gigantyczny tablet od Samsunga

Nadchodzi gigantyczny tablet od Samsunga


Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź południowokoreańskiego koncernu na zaprezentowany przez Apple niespełna 13 calowy tablet iPad Pro. Choć na oficjalną zapowiedź będziemy musieli pewnie jeszcze trochę poczekać, to już dzisiaj mamy sporo interesujących informacji o tablecie, który prawdopodobnie trafi na rynek pod nazwą Galaxy View.

Tablet wyróżnia się oczywiście olbrzymim ekranem, którego rozmiar wynosi aż 18.4″! Rozdzielczość wyświetlacza to natomiast standardowe 1920 x 1080 pikseli. Reszta specyfikacji z pewnością nie robi już takiego wrażenia. Za wydajność urządzenia odpowiadać będzie procesor Exynos 7580, współpracujący z 2 GB pamięci RAM. Na dane i aplikacje oddano 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Na tyle znajdzie się aparat o matrycy 8 MP, zaś z przodu z matrycą 2.1 MP. Masa urządzenia niestety nie jest znana. Jego wymiary to 451.8 mm szerokości i 275.8 mm wysokości, zaś grubość to tylko 11.9 mm.

Cena Samsunga Galaxy View na razie pozostaje nieznana. Ciekawe jest, w jakim celu powstało to urządzenie o niebagatelnych rozmiarach, może będzie ono przeznaczone do rozwiązań biznesowych, naukowych? Na uwadze należy również mieć to, że w tablecie nie zastosowano najwydajniejszych podzespołów, co także może wskazywać na przeznaczenie urządzenia. Gry raczej nim nie będą.