[MWC'16] Oferta HTC poszerza się o smartfony Desire 530, Desire 825 oraz One X9

[MWC’16] Oferta HTC poszerza się o smartfony Desire 530, Desire 825 oraz One X9


Na targach w Barcelonie swoje stoisko wystawiło także tajwańskie HTC. Niestety, obyło się bez większych rewelacji, a ofertę producenta trudno nazwać ciekawą – poznaliśmy dwa nowe budżetowe (i niestety niewyróżniające się z tłumu) modele z serii Desire oraz jako nowość dla reszty świata pojawił się, dotychczas dostępny wyłącznie w krajach azjatyckich, model One X9. W tym roku zabrakło niestety kolejnego flagowego modelu Tajwańczyków – mowa tu oczywiście o HTC One M10.

HTC Desire 825 posiada 5,5-calowy ekran o rozdzielczości HD, który pokryto szkłem Gorilla Glass (zapewne trzeciej generacji). Jego sercem jest wiekowy już wręcz procesor Qualcomm Snapdragon 400, który wspomagany jest przez 2 GB pamięci RAM. Przestrzeń dyskowa smartfonu wynosi 16 GB, które można dodatkowo rozszerzyć z użyciem kart microSD. Smartfon posiada, aparat fotograficzny 13 Mpix, kamerkę przednią 5 Mpix, głośniki Boomsound oraz baterię o pojemności 2700 mAh. HTC Desire 825 ma być dostępny w zestawie ze słuchawkami HTC Hi-Res Audio Headset.

HTC Desire 530 to z kolei mniejszy model z 5-calowym ekranem o rozdzielczości HD i najsłabszym procesorem z oferty Qualcomma – Snapdragonem 210, którego wspiera 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Całości dopełnia 16 GB pamięci flash i główny aparat fotograficzny 8 Mpix.

Najmocniejszym punktem oferty producenta na targach jest zaś HTC One X9. Brak tu większego zaskoczenia, bo sam telefon jest jużo d dłuższego czasu dostępny w sprzedaży na rynku azjatyckim. mamy tu do czynienia z konstrukcją wyposażoną w 5,5″ ekran IPS o rozdzielczości FHD, zaś serce telefonu stanowi MediaTek Helio X10 wspierany przez 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Całość uzupełnia aparat główny 13 Mpix z OIS, przednia kamerka 5 Mpix, obsługa dual-SIM oraz akumulator o pojemności 300 mAh. Ciężko nie zauważyć, że jest to konstrukcja bardzo podobna do dostępnego już u nas HTC A9, który ponadto posiada czytnik linii papilarnych, a sam rynek jest przepełniony tego typu propozycjami. Ciężko więc wieszczyć HTC One X9 jakikolwiek duży sukces.

Wszystkie powyższe smartfony pracują pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow przykrytego nakładką HTC Sense 7. Dodatkowo prócz wspomnianych pozycji, w ofercie HTC pojawić ma się także Desire 630, nie został on jednak zaprezentowany na targach.