Motorola Moto X 2015

Motorola Moto X 2015


Jak pewnie wielu z nas wie, w internecie można znaleźć naprawdę wszystko. Właśnie dzisiaj w tym medium informacyjnym ukazały się przecieki dotyczące specyfikacji Motoroli Moto X trzeciej generacji. Producent uraczył nas kilkoma zmianami, ale wielkość ekranu wciąż pozostaje taka sama.

W Motoroli Moto X 2015 pozostawiono dalej 5,2-calowy ekran wykonany w technologii AMOLED. Jego rozdzielczość wynosi 2560 x 1440 pikseli. Zmieniono jednak mózg naszego urządzenia i w tym modelu będzie to sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808. Natomiast za renderowanie grafiki będzie odpowiedzialny układ Adreno 418. Oba te chipy będą wspierany przez 4 GB RAM-u- Według mnie zainstalowanie takiej ilość pamięci operacyjnej jest dobrym posunięciem, tym bardziej że istnieje już Android w wersji 64-bitowej, który spokojnie poradzi sobie z tą wielkością RAM-u. Użytkownik natomiast na swoje dane będzie posiadał 32 lub 64 GB zależne od wybranego wariantu produktu. Proponowałbym zainwestować w model z większą ilością pamięci, ponieważ nie wiadomo czy zostanie zainstalowany port microSD.

2015-motorola-moto-x-3rd-1024x1024

Oprócz procesora zostały również zmienione dwa aparaty fotograficzne. Od teraz zdjęcia będziemy robili kamerami, których rozdzielczość matrycy wynosi 5 oraz 16 Mpx. Wszystkie podzespoły będą natomiast zasilane z akumulatora o pojemności 3280 mAh. Warto podkreślić, że Moto X 2015 będzie sprzedawany z preinstalowanym Androidem 5.1.1. Urządzenie to najprawdopodobniej będziemy mogli już kupić we wrześniu tego roku.