Małe nie znaczy gorsze

Małe nie znaczy gorsze


Premiera najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows z pewnością spowoduje pojawienie się nowych sprzętów działających w oparciu o ten system. Fani i zwolennicy małych laptopów, mogą z niecierpliwością oczekiwać premiery prawdopodobnie jednego z najtańszych laptopów obecnych na rynku – Acera Aspire One Cloudbook.

Laptop mający najprawdopodobniej trafić do sprzedaży już w sierpniu, a więc krótko po oficjalnej dacie premiery Windowsa 10, wyposażony ma zostać w 11,6 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, co jest standardem jeśli chodzi o tego typu rozwiązania. Ostatnią oficjalnie zapowiedzianą rzeczą związaną z tym laptopem jest jego cena, wynosząca 169 dolarów. Patrząc na nią co możemy wywnioskować? Zapewne nie należy się spodziewać innego procesora niż niezbyt wydajny, aczkolwiek pobierający mało energii (tak więc zapewne będzie to Intel Atom 3 generacji, wykorzystywany w urządzeniach hybrydowych). Na pewno w tej cenie nie otrzymamy więcej niż 2 lub góra 4 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o pojemność dysku, to warto spojrzeć na nazwę urządzenia, w której widnieje „Cloudbook”, dzięki czemu można wywnioskować, że do naszej dyspozycji nie zostanie oddany zbyt pojemny dysk, a większość naszych danych będziemy musieli przechowywać w „chmurze”.

Podsumowując, sam laptop zapowiada się interesująco, jednakże skierowany będzie na pewno tylko do osób nie potrzebujących sprzętu mającego być zamiennikiem komputerów stacjonarnych i nie wymagających od tak małego sprzętu zbyt wiele. Kto wie, może laptop ten okaże się sukcesem i będzie wartościowym zamiennikiem „okienkowych” tabletów?

 • pleple

  „z pewnością spowoduje niewątpliwie” – fajny pleonazm. Z pewnością = niewątpliwie. Użycie obu tych zwrotów w jednym zdaniu i kontekście jest raczej niepoprawne. Wydaje mi się, że powinno być „z pewnością spowoduje” lub „niewątpliwie spowoduje”.

  • Marcin_Nic

   Dziękuję bardzo za wytknięcie błędu, doceniam to niestety tak to jest jak myśli się jednocześnie o dwóch wersjach do napisania, a napisze się takie głupie połączenie obydwu

 • Alex

  Jednak wolę pozostać przy standardowych laptopach z duża pojemnością dysku.

 • foser

  Chyba jedyną zaletą jest mały rozmiar i lekkość, idealny w podróży. W codziennej pracy możę okazać się niepraktyczny.