Le 2 - nowy flagowiec od firmy LeEco

Le 2 – nowy flagowiec od firmy LeEco


Po zakończonych niedawno targach MWC 2016 w Barcelonie większość branży technologicznej żyje premierami takich urządzeń jak Samsung Galaxy S7 i S7 Edge czy też LG G5. Nie mniej jednak, na rynku znajduje się również wielu mniej znanych producentów, których flagowe urządzenia są godne uwagi, a przede wszystkim są tańsze i oferują często podobne osiągi co ich odpowiedniki od bardziej znanej konkurencji. Jednym z takich smartfonów będzie z pewnością nowy flagowiec firmy LeEco – Le 2.

leeco-le-2-front-f739c7bbb974311,0,750,0,0

Dla mniej wtajemniczonych i osób, które po prostu nie znają tego producenta spieszę z kilkoma słowami wyjaśnienia. Jest to chińska firma powstała w 2004 roku przez Jia Yuetinga , zajmująca się w głównej mierze wszelkiego rodzaju technologią. W tym przypadku mówimy o telefonie, który ma stanąć w szranki z innymi flagowcami. Le 2, który być może nie zachęci nikogo swoją nazwą, ma zdobyć klientów przede wszystkim bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, co jest niejako specjalnością tego chińskiego producenta (jeśli nie wierzycie to sprawdźcie model Le 1S, którego cena była niższa, niż cena zastosowanych tam podzespołów). LeEco Le 2 ma zostać wypuszczony na rynek w dwóch wariantach, które różnić się mają tylko i wyłącznie zastosowanym w nich procesorem. Jak nietrudno się domyślić, chiński producent zapragnął zastosować jedne z najmocniejszych obecnie dostępnych układów, tak więc dostaniemy Le 2 w wersji z Snapdragonem 820 oraz MediaTek Helio X20. Obydwie wersje telefonu będą wspierane przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz posiadać aparat o rozdzielczości 21 Mpix.

leeco-le-2-back-44d66ba20f3f9c0d,0,750,0,0

Poznaliśmy również (prawdopodobnie) wygląd samego urządzenia, który być może nie urzeka i nie powala na kolana. Patrząc na zdjęcia ciężko określić czy tył urządzenia wykonany został z metalu czy jest to tylko aluminium, które skutecznie ma imitować to wrażenie. Oczywiście nie zabrakło czytnika linii papilarnych, który znajduje się w najsłuszniejszym punkcie telefonu, czyli w miejscu, w którym trzymamy zazwyczaj palec wskazujący. Na dolnej krawędzi znalazło się miejsce dla USB typu C oraz prawdopodobnie głośniczków stereo lub co jest również możliwe dla mikrofonu i jednego głośnika.

leeco-le-2-rear-bottom-347d4856d,0,750,0,0

Niestety, nie należy się spodziewać, że telefon trafi do ogólnej sprzedaży na rynku europejskim, ponieważ firma LeEco nie jest skora do wejścia na nasz rynek. Oczywiście jeśli ktoś będzie uparty, może zawsze zamówić Le 2 z oficjalnej, chińskiej strony internetowej producenta.