Huawei P9 - zdjęcia i kilka informacji na jego temat

Huawei P9 – zdjęcia i kilka informacji na jego temat


Mimo, że Huawei miało konferencję 9 marca w Berlinie to nie poznaliśmy oficjalnie ich nowego flagowego smartfona, czyli Huawei P9. Niestety przyjdzie nam na niego czekać niecały miesiąc dłużej, ponieważ jak donosi Evan Blass (dla niezorientowanych, osoba, która zajmuje się przeciekami na tematy technologiczne), Huawei P9 ma zostać zaprezentowany już 6 kwietnia.

Co wiemy z licznych przecieków na temat tego smartfona? Z pewnością poznaliśmy już jego wygląd. Na przedstawionych poniżej zdjęciach możemy zauważyć, że producent pozostał wierny swojej koncepcji tworzenia telefonów (jeśli coś jest dobre to po co to zmieniać) i idąc śladem pozostawionym przez P8 i P8 Lite, Huawei postawiło na bardziej kanciasty kształt budowy telefonu. Czy dobrze to już kwestia gustu. Z przodu urządzenia będziemy mieli do czynienia z odrobinę szerokimi ramkami (coś na wzór Mate 8) oraz z pewnością z przyciskami funkcyjnymi na wyświetlaczu. Tył Huawei P9 ozdobiony został podwójny aparatem fotograficznym, którego matryce mają charakteryzować się 12 Mpix rozdzielczości, co pozwoli na uzyskanie zdjęć o wyższej jakości. Nie zabraknie oczywiście wszędobylskiego czytnika linii papilarnych.

Huawei-P9-4 Huawei-P9-3 Huawei-P9-1-1

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, Huawei P9 zostanie udostępniony w kilku wariantach. Najnowszy flagowiec ma być napędzany przez układ Kirin, co do którego napływają sprzeczne informacje, ponieważ jedno źródło pisze o wersji 955 , natomiast drugie o 950 (składający się z czterech rdzeni ARM Cortex A72 2,3GHz i kwartetu ARM Cortex A53 1,8GHz). Niemniej jednak jakiego procesora Huawei nie zastosuje, możemy być pewni, że telefon będzie działał płynnie. W wersji standardowej uzupełniać go ma 3GB RAM z 32GB pamięci wbudowanej, natomiast wersja premium korzystać ma z 4 GB RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Całość ma działać w oparciu o system operacyjny Android Marshmallow, oczywiści z autorską nakładką EMUI. Cieszy fakt zastosowania USB typu C, którego nie spotkaliśmy w poprzednich telefonach z serii P. Interesująco prezentuje się informacja na temat zastosowanej baterii, ponieważ według źródeł Huawei P9 ma zostać wyposażony w akumulator o pojemności 3900 mAh. Jak okaże się naprawdę, zważywszy na fakt, że telefon z pewnością okaże się smukły i cienki.

huawei-p9-1 huawei-p9-2

Telefon można już zamawiać na stronie podanej tutaj. Cena w przeliczeniu na naszą walutę wynosi około 2715 złotych, co wydaje się być odrobinę wysoką ceną. Pamiętajmy, że Huawei P8 było zdecydowanie tańsze. Należy również spodziewać się wersji Lite, która być może powtórzy sukces swojego poprzednika.