HP prezentuje nowego ultrabooka "Spectre"

HP prezentuje nowego ultrabooka „Spectre”


HP Spectre 13 to najnowsza propozycja dla osób ceniących sobie lekkość, smukłość i piękno. Ultrabook cechuje się grubością na poziomie zaledwie 10,4 mm grubości przy wadze wynoszącej 1,1 kg. Ta lekkość i smukłość jest skutkiem zastosowania włókna węglowego w produkcji omawianego laptopa.

hp-spectre-2

Kwestia wyglądu urządzenia jest sprawą raczej indywidualną. Chociaż osobiście mi się bardzo podoba taki gustowny wygląd notebooka to mam wrażenie, że najbardziej oczarowane będą Panie. Myślę, że połączenie czerni ze złotem przypadnie im do gustu.

Pod względem specyfikacji, HP Spectre 13 prezentuje się naprawdę nieźle:

hp-spectre-3

  • Procesor Intel Core i5/i7 najnowszej generacji
  • 8 GB RAM
  • ekran o przekątnej 13,3″ o rozdzielczości Full HD
  • dysk SSD o pojemności maksymalnie do 512 GB
  • aż 3 porty USB 3.1 typu C!
  • nie podano pojemności baterii, ale producent deklaruje, że dzięki autorskiej technologii 2-warstwowego ogniwa, czas pracy na baterii wyniesie około 9 godzin
  • Windows 10

Odprowadzaniem ciepła zajmą się dwa wentylatory pracujące w autorskiej technologii Hyberbaric Cooling.

hp-spectre-4

Spectre 13 trafi do przedsprzedaży już 25 kwietnia, natomiast premiera nastąpi w maju. Jeśli chodzi o cenę, to wariant z procesorem i5, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB będzie kosztować 1169,99$ natomiast wariant z i7 – 1249,99$. W Polsce zapewne ceny będą zaczynać się od okolic 5000 zł. Całość prezentuje się naprawdę dobrze i mogłaby konkurować spokojnie z Macbookami serii Air. Jest jednak jeden problem…mianowicie Windows. Architektura OS X jest zupełnie inna, zoptymalizowana do perfekcji pod każdy model Macbooka. Dlatego właśnie tak dobrze się na nich pracuje. Z Windowsem natomiast ciągle są jakieś problemy. Nie będę więc zaskoczony jeśli się okaże, że Macbook Air 13 ze słabszym procesorem będzie działał i tak lepiej od wydajniejszego Spectre, tyle że z Windows 10 na pokładzie. Cóż, przyszłość pokaże.

Źródło: HP, opr. własne