Galaxy S7 szybciej i z dźwiękiem wyższej klasy

Galaxy S7 szybciej i z dźwiękiem wyższej klasy


Samsung Galaxy S7 coraz częściej pojawia się w plotkach, przeciekach i komentarzach. Potwierdza to niejako informację o tym, że nowy model może zostać zaprezentowany już 17 stycznia 2016, a nie jak tradycyjnie na MWC.  Niedowiarków przekonać może dodatkowo fakt, że Samsung bez większych problemów porzuca dotychczasowe zwyczaje – urządzenia z serii Note koreański producent zwykle prezentował na targach IFA, ale Note 5 swoją prezentację zaliczył nieco przed nimi. Sam Galaxy S7 miałby pojawić się rzekomo w dwóch wariantach, tym samym odpowiadając na nowy podział iPhonow Apple (na model standardowy i Plus). Dodatkowo, z najnowszych doniesień źródeł południowokoreańskich wynika, że w Galaxy S7 Samsung zamierza jeszcze bardziej dopieścić aspekt dźwiękowy nadchodzącego flagowca.

Od wielu lat urządzenia z serii Galaxy, a przynajmniej niektóre z ich wersji) były wyposażane w wysokiej jakości przetworniki Wolfsona. W nowym modelu nastąpi zmiana – jeśli wierzyć koreańczykom, to w Galaxy S7 powinniśmy zobaczyć konwerter cyfrowo-analogowy (tzw. DAC)SABRE 9018AQ2M firmy ESS Technology, dzięki któremu urządzenia przenośne mogą zapewniać jakość dźwięku na bardzo dobrym poziomie. Jednostka ta natywnie obsługuje 32-bitowe strumienie PCM przy częstotliwości próbkowania aż 384 kHz. Specyfikacja wskazuje, że zniekształcenia harmoniczne, przy odpowiedniej implementacji oczywiście, utrzymują się na poziomie -120 dB, a odstęp sygnału od szumu to 129 dB. SABRE 9018AQ2M do oferty firmy ESS Technology trafił na początku bieżącego roku. Jest to konstrukcja skrojona na miarę m.in. właśnie urządzeń przenośnych, takich jak smartfony, phablety, odtwarzacze muzyczne czy tablety. Warto podkreślić to, że w stanie uśpienia układ ten pobiera nie więcej niż 1 mW, a w trakcie pracy pobór mocy nie przekracza 40 mW. Pomijając więc techniczne zawiłości – mamy otrzymać dźwięk najwyższej klasy bez dużego zapotrzebowania na moc.

Informacja o zastosowaniu wysokiej klasy przetwornika w Galaxy S7 być może nieprzypadkowa – firma rzekomo rozważa możliwość przejęcia usługi strumieniowania piosenek Tidal. W usłudze tej największy nacisk kładzie się przede wszystkim na jakość dźwięku, która jest zauważalnie lepsza niż ta, którą oferuje konkurencja. Jeżeli Samsung faktycznie chciałby przejąć usługę Tidal, to zastosowanie wysokiej klasy podsystemu dźwiękowego w kolejnym flagowcu z Androidem wydaje się dobrze składać w spójną całość.