Asus Fonepad 7

Asus Fonepad 7


W zeszłym tygodniu do naszej redakcji została dostarczona paczka z firmy Asus. W pudełku znajdował się zaś tablet Fonepad 7. Po otwarciu kartonu moim oczom ukazał się dość spory sprzęt i nie powiem, trochę mnie to zdziwiło. Akcesoria, jakie są dołączone do niestety tylko kabel USB wraz z adapterem do ładowania. Tutaj chciałbym jednak zaznaczyć, że nie jestem pewien czy nie było ich więcej, ponieważ egzemplarz, który miałem okazje testować, był już w innych miejscach i nie wiadomo czy coś nie zaginęło.

20150123_0857031Teraz zajmiemy się wyglądem samego urządzenia. Tablet jest dość dużych rozmiarów, ale bezproblemowo mieście się w jednej dłoni. Ekran dodatkowo powiększany jest o ramki wkoło i właśnie tutaj jest problem. Gdy pisałem różne teksty w układzie poziomym, miałem trudności z dosięgnięciem do klawiatury ekranowej. Uważam, że winą można obarczyć właśnie te ramki. Moim zdaniem nie potrzebnie powiększają tylko tablet. Z prawej strony urządzenia znajdziemy przycisk do blokowania, włączania i wyłączania urządzenia oraz przycisk do pogłaśniania i ściszania dźwięków. Śmiem twierdzić, że ich umiejscowienie jest niefortunne, ponieważ znajdują się pod ukosem i na początku ciężko jest w nie trafić. Z lewej strony urządzenia znajdziemy zaślepkę a pod nią miejsce na kart Micro SIM oraz Micro SD. Niestety nie udało mi się odnaleźć, jaka jest wspierana maksymalna20150123_083755 wielkość kart SD. Właśnie gniazdo SIM odróżnia Fonepada od innych tabletów. Mało tego tablet ten oferuje nam również wszelkie funkcje telefoniczne. Na górnej krawędzi znajdziemy wejście Micro USB oraz standardowe złącze słuchawkowe. Na tylnej klapie umieszczony został głośnik i do jego miejsca też mogę się przyczepić. Gdy gramy w pozycji poziomej po prostu zasłaniamy go i tłumimy w ten sposób dźwięk. Jedno co mogę oddać Asusowi, że dźwięki dochodzące z tego głośnika są cudowne. Naprawdę miło się ich słuchało. Co do spasowania całości nie mam co się przyczepić. Jedyną uwagę, jaką mam to fakt, że gdy dotykam miejsca kolo tylnego aparatu, słychać uginając się obudowę. Jednak nie winie za to firmy, ponieważ najprawdopodobniej jest to defekt związany z podróżami tego urządzenia. To tyle uwag dotyczących wyglądu a teraz przejdziemy do ciekawszych funkcji, jakie oferuję Fonepad 7.

20150123_084112

Zdjęcie pokazuje głośnik znajdujący się na dolnej krawędzi urządzenia

20150123_0840072

Na tym obrazku widzimy prawy bok tabletu. Znajdzie się tutaj zaślepka a pod nią złącze Micro SIM oraz Micro SD

20150123_084156

A tutaj widzimy tym razem lewy bok urządzenia. To tutaj znajdują się przycisk regulacji głośności oraz włącznik urządzenia

 • baesman

  Program Asus demo był bo mieliście wersje testową, nie zaliczyłbym tego do minusów.

 • jarek

  idealne rozwiązanie dla tego kto szuka telefonu w tablecie

 • Marcin

  Bardzo czytelnie napisana recenzja, dzięki za wyjaśnienie.

 • Krystian

  W sumie słuchawki średnio są potrzebne do tabletu, może asus ich po prostu nie dodaje.