Apple Music, coś w tym może być

Apple Music, coś w tym może być


 Apple ogłosiło na swojej wczorajszej konferencji start serwisu streamingującego – Apple Music. Co ciekawe firma nie stara się na siłę skopiować sukcesu Spotify  ale dorzuca swoje 3 grosze do dość utartej formuły.

Usługa będzie miała trz50-apple-music-beats-one-650-80y główne filary, na których oprze swe działanie. Pierwszy z nich to po prostu przesyłanie muzyki, drugi stacja radiowa Beats1, która dostępna będzie 24/7, zaś trzeci to serwis społecznościowym mający ułatwić użytkownikom kontakt z artystami. Niektóre będą darmowe inne nie, lecz najważniejsze jest to, iż Apple chce w pierwszej kolejności, aby było to miejsce jednoczące fanów z całego świata z wykonawcami.

Co się tyczy Beats1 to prowadzona będzie przez DJ’ów z Los Angeles, Nowego Jorku oraz Londynu, którzy zapewnią najnowszą muzykę, wiadomości czy wywiady. W międzyczasie serwis społecznościowym będzie próbował wymazać nasze wspomnienia o Ping’u.

Całe Apple Music opa50-apple-music-android-650-80trzone będzie oczywiście miesięcznym abonamentem, który pozwoli korzystać z wszystkich dostępnych funkcji, ponieważ w wersji darmowej dostępne ma być tylko radio oraz społeczność. Lecz jeśli już zdecydujesz się wydać $9,99 co miesiąc to nie ominą Cię takie możliwości jak : korzystanie z ponad 25 milionowej listy utworów w iTunes i ich lokalne zapisywanie – czyli około 5 milionów więcej niż ma Spotify co powinno ucieszyć fanów muzyki indie.  Do tego dochodzą jeszcze muzyczne rekomendacje proponowane nie tylko przez algorytmy a żywych ludzi (Apple zatrudniało wcześniej ex-dziennikarzy muzycznych) i całe mnóstwo informacji o ulubionych artystach w tym nawet filmy z sesji w studiu czy im podobne, a wszystko na wyłączność. Stacja radiowa prowadzona będzie przez takie osobistości jak : Zane Lowe, Blame Ebro i Julie Adenuga.  Interesującą możliwością rysuje się też możliwość tworzenia własnych stacji radiowych i streamowanie ich.

51-apple-music-pricing-650-80Usługa wejdzie wraz premierą aktualizacji 8.4 do iOS’a czyli 30 lipca i niestety nie jest przewidziany żaden darmowy trial dla tych, którzy chcieliby sprawdzić pełne działanie, aby cieszyć się wszystkimi możliwościami trzeba zapłacić. Użytkownicy Androida i Windowsa wykupić abonament będą mogli na jesieni.