Acer Chromebook 13- co o nim wiemy?

Acer Chromebook 13- co o nim wiemy?


Od kilku miesięcy na polskim rynku możemy zaopatrzyć się w niezwykle interesujący model oparty na systemie operacyjnym Chrome OS- Acer Chromebook 13. Jeśli ktoś zastanawia się nad jego kupnem to zapraszam do przeczytania poniższych informacji na jego temat:

Duży, 13,3-calowy wyświetlacz Acer Chromebook 13 występuje w dwóch wersjach, w celu jeszcze lepszego dopasowania do potrzeb użytkownika. Wersja z wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD zapewnia do 11,5 godziny pracy na baterii. Dostępne są również modele z jasnym i ostrym wyświetlaczem o rozdzielczości 1366×768.  Ta wersja zapewnia jeszcze dłuższą żywotność baterii – do 13 godzin. Oba wyświetlacze wyposażono w antyodblaskowe panele Acer ComfyView™, minimalizujące odbicia światła powodujące zmęczenie oczu. Ponadto, wyświetlacz Acer Chromebook 13 charakteryzuje się świetnym odwzorowaniem kolorów i kontrastem, a duży format pozwala pomieścić wygodną klawiaturę.

Mobilny Świat- Acer Chromebook 13 (1)

Zaprojektowany z myślą o mobilności, Acer Chromebook 13 ma cienką i lekką konstrukcję o grubości 1,7 cm i wadze 1,5 kg. Acer Chromebook 13 łączy się z siecią przy pomocy WiFi w standardzie 802.11ac, co gwarantuje prędkość do trzech razy większą niż w standardzie 802.11n. Dodatkowo, antena 2×2 MIMO zapewnia stabilność połączenia i wysoką szybkość przesyłania danych.

Acer Chromebook 13 to idealne urządzenie dla rodzin, które potrzebują nowego lub dodatkowego komputera, którym mogą się dzielić z dziećmi przy projektach szkolnych, wyszukiwaniu informacji, rozrywce i grach on-line – mówi Tomasz Szymański, Marketing Manager Eastern Europe w Acer. – Wyświetlacz jest duży, tak więc wszystko, poczynając od pracy domowej, po filmy, jest wyraźne i pełne szczegółów. Ponadto, do 13 godzin działania na baterii oznacza, że rodziny mogą wykorzystywać urządzenie przez cały dzień do pracy lub szkolnych obowiązków, a także wieczorem, do rozrywki.

Chromebook 13 – wykorzystuje procesor NVIDIA Tegra K1 4-Plus-1™, w którym zintegrowano cztery rdzenie ARM Cortex A15 CPU oraz dodatkowy rdzeń oszczędzający energię, aby zapewnić do 13 godzin pracy na baterii. Tegra K1 posiada układ graficzny oparty na architekturze NVIDIA Kepler ze 192 programowalnymi rdzeniami GPGPU, służącymi do przetwarzania realistycznej i pełnej szczegółów grafiki.

Mobilny Świat- Acer Chromebook 13 (2) Mobilny Świat- Acer Chromebook 13 (4)

Chromebooki Acer uruchamiają się w mniej niż 10 sekund i wznawiają pracę z trybu uśpienia niemal natychmiast. Pozwala to użytkownikom szybciej cieszyć dziesiątkami tysięcy aplikacji, motywów i rozszerzeń w Chrome Web Store.

Nowi użytkownicy Chromebooków otrzymają też w ramach promocji 1TB przestrzeni na Dysku Google przez pierwsze 2 lata.

Użytkownicy będą zadowoleni z szybszego przesyłania zdjęć i wideo za pośrednictwem portu USB 3.0. Ponadto, strumieniowane wideo i filmy można udostępniać na większym ekranie lub domowym telewizorze za pomocą portu HDMI. Czaty wideo i Google Hangouts usprawniono, dodatkowo wyposażając komputer w kamerę, która zapewnia nagrywanie audio/wideo w rozdzielczości HD 720p, a także w dwa wbudowane głośniki stereo i mikrofon.

Mobilny Świat- Acer Chromebook 13 (5)

Radość ze współdzielenia, łatwość ochrony

Chromebooki są proste w obsłudze i idealne do współdzielenia przez wielu użytkowników, w rodzinie, szkole lub podczas kolejnych zmian roboczych w firmach. Użytkownicy mogą zalogować się na własne konto, aby uzyskać dostęp do GMaila, dokumentów, zakładek internetowych i innych informacji. Przechowywanie danych na Dysku Google(4) zapewnia bezpieczeństwo dokumentom i zdjęciom w chmurze i gwarantuje, że najnowsza wersja pliku lub dokumentu jest zawsze dostępna. Nawet jeśli Chromebook zostanie zgubiony lub skradziony. Ponadto, użytkownicy Chromebooków Acer mogą przeglądać, edytować, tworzyć i współpracować on-line i off-line przy pomocy rosnącej liczby programów, takich jak dokumenty pakietu Office i Gmail.

Jako, że system operacyjny Chrome jest automatycznie aktualizowany w celu ochrony przed stale zmieniającymi się zagrożeniami online, bezpieczeństwo jest jedną z głównych jego zalet. Jest to szczególnie przydatne dla rodzin i szkół, które pragną chronić dzieci.

Cena urządzenia? Acer Chromebook 13 można kupić już w cenie blisko 1200 zł. Jako, że ostatnio Mobilny Świat otrzymał egzemplarz Chromebooka do testów, to wkrótce napiszę wrażenia z użytkowania tego ciekawego urządzenia.